✍🏻 به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با حضور ناصر اسکندری معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در این نیروگاه برگزار شد.
🟢 معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با تشریح شرایط تولید برق در تابستان امسال گفت: امسال با توجه به کاهش بارندگی ها و پایین بودن سطح ذخایر سدهای آبی، تابستان حساسی پیش رو داریم که بر همین اساس، بیش از 95 درصد از سهم تولید برق کشور در این شرایط بر عهده نیروگاه های حرارتی است. از این روی حضور مهندس علی فرهور مدیرعامل سابق نیروگاه شهید رجایی در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به عنوان مدیرعامل در این شرایط حساس و سال ها تجربه ارزنده ایشان در صنعت تولید برق، فرصتی است تا با انجام برنامه ریزی های مناسب و مطلوب از سوی ایشان در این حوزه، واحدهای نیروگاهی از آمادگی کامل برای تولید در این تابستان برخوردار باشند.
🔵 معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در ادامه افزود: مهندس فرهور از مدیرانی بود که برای بهبود شرایط کنونی صنعت برق، نظرات و پیشنهادهای مناسبی ارائه داده و همواره نگاه رو به جلویی داشته است و نیروگاه شهید رجایی نیز به عنوان یک مجموعه استاندارد در حوزه صنعت برق شناخته می شود و مهم تر آن که ظرفیت انسانی خوبی در این مجموعه پرورش یافته است.

نیروگاه نیوز _قزوین, [۱۶/۰۶/۲۰۲۲ ۱۲:۳۹ ب.ظ]
🟣 اسکندری به وضعیت فعلی صنعت برق اشاره نمود و بیان داشت: انتظارات زیادی از صنعت برق وجود دارد که ناظر بر عملکرد آن نیز جمعیت افزون بر 80 میلیون نفر است. حقیقت آن که صنعت تولید برق، حساس ترین بخش تولید کشور است. در واقع ما با یک موجود زنده به نام نیروگاه ارتباط داریم که برای پویایی و پایداری حرکت آن، نیازمند حفظ و ارتقای آمادگی آن هستیم.
🟢 معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی ادامه داد: تمامی فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و … در کشور، وابسته به صنعت برق است که خوشبختانه خدمات مورد انتظار از این صنعت به خوبی ارائه شده و از این نظر، صنعت برق کشور، روسفید بوده است که بزرگان کشور نیز از عملکرد این صنعت رضایت دارند.
🔵 وی اظهار داشت: حساسیت بخش تولید در صنعت برق از همه بخش های آن بالاتر است و از سویی، عملکرد مطلوب صنعت تولید برق، ناشی حضور نیروی انسانی متخصص در این حوزه است که می باید مشکلات نیروی انسانی و همکاران خود را در این بخش از صنعت بررسی و حل نماییم.
❇️ اسکندری در ادامه با اشاره به تجارب ارزنده ابوالفضل موتابها مدیرعامل جدید نیروگاه شهید رجایی افزود: مدیر خوب می باید جرات و شهامت تصمیم گیری داشته باشد که خوشبختانه با سابقه خوبی که مهندس موتابها در صنعت تولید برق داشته و نتایج خوبی که از عملکرد ایشان داشته ایم، پیش بینی می کنیم سرعت حرکت روبه جلویی که پیش از این با حضور مهندس فرهور وجود داشت، تداوم یافته و حتی افزایش یابد.
🟢 معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در این برنامه، رضایت وزیر نیرو از کارکنان این صنعت را اعلام نمود که علی رغم وجود تحریم ها و مشکلات مالی، این صنعت را سرافرازانه و رو به پیشرفت، همواره به جلو هدایت می کنند.
🔵 ابوالفضل موتابها مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی، دارای مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک از دانشگاه تبریز است که از سال 1375 به استخدام این شرکت درآمده که آخرین سمت ایشان، پیش از بر عهده گرفتن سمت مدیر عامل نیروگاه، مدیریت نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی بود.