🟢انجام تعمیرات واحد شماره 6 گازی نیروگاه شهید رجایی در کوتاه ترین زمان

سه‌شنبه 25 آبان 1400
بازدید: 613 بار

🔷️واحد شماره 6 گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی پس از انجام تعمیرات در کوتاه ترین زمان ممکن، دوباره به مدار تولید برق بازگشت .

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهنام کریمی مدیر امور مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی در تشریح خبر فوق گفت: واحد شماره 6گازی این نیروگاه که به منظور رفع اشکال ازشفت لودکوپه اکسسری (شفت کمکی) از مدار تولید خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات در کم ترین زمان ممکن، دوباره به مدار تولید برق پیوست.
🔷️کریمی افزود: پس از بازدید های فنی و تخصصی از شفت کمکی مشخص شد که اشکال از این تجهیز می باشد که بلافاصله پس از بازکردن کاور ها و تجهیزات روی شفت مشخص شد که شفت از کار افتاده و بعد از برداشت کوپه اکسسری اقدام به تعویض شفت کمکی با یک شفت کمکی دیگر توسط متخصصان امور مکانیک انجام شد.
🔷️مدیر امور مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی بیان داشت: همچنین پس از تعویض شفت کمکی، نازل های شماره شش ودوازده که دچار مشکل شده بود نیز تعمیر و تعویض شدند.
🔷️واحد شماره 6 گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی که از مدار تولید خارج شده بود، در کوتاه ترین بازه زمانی و پس از انجام تعمیرات و هماهنگی با مرکز کنترل دیسپاچینگ به شبکه سراسری تولید انرژی الکتریکی بازگشت.