🔷️طراحی و ساخت 293 نوع قطعه در نیروگاه شهید رجایی قزوین

دو‌شنبه 12 مهر 1400
بازدید: 620 بار

🔷️در 6 ماهه امسال با استفاده از توانمندی های داخلی، 293 نوع قطعه مورد نیاز واحدهای نیروگاه شهید رجایی، از سوی متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، مهران پوررمضان مدیر امور بازرگانی نیروگاه با بیان این خبر گفت: به منظور حفظ آمادگی واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی برای تولید برق پایدار، 293 قطعه مورد نیاز واحدهای سیکل ترکیبی و بخاری این نیروگاه با استفاده از ظرفیت های داخلی، در اداره ساخت داخل این شرکت، طراحی و توسط قطعه سازان داخلی ساخته شد.
🔷️پوررمضان افزود: در پی اعلام نیاز به قطعات و تجهیزات کاربردی در واحدهای سیزده گانه این شرکت در 6 ماهه امسال، متخصصان اداره ساخت داخل با مدیریت «حامد گرجی»کارشناس این اداره، اقدام به نقشه برداری و طراحی تعداد 293 نوع قطعه مورد نیاز نموده که برای ساخت، در اختیار قطعه سازان داخلی قرار گرفت.
🔷️مدیر امور بازرگانی نیروگاه در ادامه بیان داشت: طراحی و ساخت سیل های توربین بخار، چرخ دنده های فن های گیربکس ACT و اورینگ مورد استفاده در برج های خنک کننده اصلی و کمکی، طراحی و ساخت چرخ دنده های گیربکس واحد های گازی و چرخ دنده های پمپ سوخت و … بخشی از اقلامی است که به تعداد 3.732 عدد از آن ها توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.
🔷️وی افزود: برای ساخت این تعداد قطعه و تجهیزات، نقشه های فنی آن در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان اداره ساخت داخل شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته شده که در واحدهای نیروگاه به بهره برداری رسیده است.
♦️گفتنی است با طراحی و ساخت این قطعات و تجهیزات که با تکیه بر توانمندی های داخل کشور و ممانعت از خرید کالاهای مشابه خارجی انجام شد، تاکنون معادل میلیون ها ریال صرفه جویی ارزی و کاهش چشمگیری هم در هزینه های جاری شرکت شده است.