🔷خروج واحد شماره سه بخاری نیروگاه از شبکه سراسری تولید برق

شنبه 18 اردیبهشت 1400
بازدید: 753 بار

واحد شماره 3 بخاری نیروگاه شهید رجایی به ظرفیت 250 مگاوات برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای از شبکه سراسری تولیدبرق،خارج شد.

✍️به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حبیب شریفی سرپرست مدیریت نیروگاه بخار در تشریح این خبر گفت: طبق برنامه زمانبندی پیش بینی شده، واحد شماره سه بخاری این نیروگاه در ادامه فعالیت های تعمیرات واحدهای سیزده گانه از مدار تولید برق خارج شد تا تحت تعمیرات بازدیدد دوره ای قرار گیرد.
🟢شریفی افزود: در این دوره از برنامه های تعمیراتی که به منظور کسب آمادگی تولید برق در پیک تابستان انجام می شود، بازدید از فن ها و الکتروموتور های 6/6کیلو ولت، بازدید لوله های فشار بالا، بازدید از پمپ ها و الکتروموتورهای 6/6کیلو ولت، تست نشتي لوله هاي فاينال رهيتر و بازدید از بسکت های ایر هیتر، بخشی از اقداماتی است که از سوی متخصصان امور تعمیرات مکانیک نیروگاه به انجام می رسد.
🟢سرپرست مدیریت نیروگاه بخار شهید رجایی، در ادامه بیان داشت: در حوزه الکتریک و ابزاردقیق هم متخصصان تعمیرات نیروگاه، بازدید و سرویس بریکرهای 400 ولت، بازدید و سرویس ژنراتور سیستم تحریک، تست رله های حفاظتی، تست و تنظیم ترانسمیترهای دبی، بازدید و کالیبراسیون آنالایزرهای جدید، همچنین تست و تنظیم ترانس های سیستم اطفای حریق و انجام تست های مربوطه را برروی انواع تجهیزات الکتریکی و ابزاردقیقی انجام خواهند داد.
🔷️ تعمیرات بازدید دوره ای واحد شماره سه بخاری، به مدت 20 روز و از سوی کارکنان تعمیرات این نیروگاه به منظور افزایش آمادگی واحدهای سیزده گانه به انجام خواهد رسید.