❇️ ساخت 160 نوع قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید رجایی از سوی متخصصان داخلی

یکشنبه 13 تیر 1400
بازدید: 730 بار

در 3 ماهه امسال با استفاده از توانمندی های داخلی، تعداد 160 نوع قطعه مورد نیاز واحدهای نیروگاه شهید رجایی، طراحی و ساخته شد.

✍🏻 به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، مهران پوررمضان مدیر امور بازرگانی نیروگاه با بیان این خبر گفت: به منظور حفظ آمادگی واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی برای تولید برق پایدار، بیش از 160 نوع از قطعات مورد نیاز واحدهای 13 گانه نیروگاه شهید رجایی با استفاده از ظرفیت های داخلی، در اداره ساخت داخل این شرکت، طراحی و توسط قطعه سازان داخلی ساخته شده است.
✴️ پوررمضان افزود: در پی اعلام نیاز به قطعات و تجهیزات کاربردی در واحدهای سیزده گانه این شرکت درسه ماهه اول امسال، متخصصان اداره ساخت داخل با مدیریت «حامد گرجی» کارشناس این اداره، در 3 ماهه سال جاری، اقدام به نقشه برداری و طراحی تعداد 160 نوع قطعه مورد نیاز نموده که برای ساخت، در اختیار قطعه سازان داخلی قرار گرفت.
❇️ مدیر امور بازرگانی نیروگاه در ادامه بیان داشت: سیل های توربین بخار، اورینگ مورد استفاده در برج های خنک کننده اصلی و کمکی نیروگاه سیکل ترکیبی، چرخ دنده های گیربکس واحد های گازی و…، اقلامی است که به تعداد 922 عدد قطعه از آن ها طراحی شده است.
✴️ وی افزود: برای ساخت این تعداد قطعه و تجهیزات، نقشه های فنی آن در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان اداره ساخت داخل شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته شده که در واحدهای نیروگاه به بهره برداری رسیده است.
❇️ گفتنی است فعالیت های اداره ساخت داخل نیروگاه شهید رجایی، مبتنی بر هدف کاهش وابستگی به شرکت های خارجی و به منظور کاهش هزینه های جاری انجام می شود.