❇️ بازگشت دوباره واحد شماره 4 گازی نیروگاه به مدار تولید برق

جمعه 03 اردیبهشت 1400
بازدید: 825 بار

واحد شماره 4 گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهیدرجایی پس ازانجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و نازل، دوباره به شبکه سراسری پیوست.

✍🏻 به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ابوالفضل موتابها مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی در این خصوص گفت: واحد شماره چهار گازی سیکل ترکیبی که به منظور انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل از مدار تولید برق خارج شده بود، با پایان این فعالیت، دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست.
❇️ موتابها افزود: در این دوره از برنامه های تعمیراتی، بازدید از نازل های سوخت، تعویض قطعات آسیب دیده، بازدید از لاینرهای محفظه احتراق و سگمنت های مرحله اول، بازدید و رفع عیب گیربکس واحد، همچنین بازدید از بریکر های تحریک ژنراتور و بریکر های 6/6 کیلو ولت، بازدید از ترانس اصلی، به همراه بازدید، تست و نصب جرقه زن و آشکار ساز شعله، تنظیم الکترو موتور ها و دیگر تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و ابزاردقیقی، فعالیت هایی بود که در فرآیند تعمیرات این واحد از سوی متخصصان تعمیرات نیروگاه سیکل ترکیبی، انجام شد.
✴️ نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین دارای 3 بلوک است که هر یک، از 2 واحد گازی و یک واحد بخاری تشکیل شده است و در مجموع، ظرفیت نامی هر بلوک، بیش از 300 مگاوات است.