مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت: با همکاری رسانه ها در فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در مدیریت مصرف انرژی تاکنون توانسته ایم از چالش های پیک تابستان به سلامت عبور کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهیدرجایی ؛ ابوالفضل موتابها مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی به همراه اصلی بیگی مدیر روابط عمومی این نیروگاه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفاتر خبرگزاری ها در قزوین از تلاش همکاران رسانه ها در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص مدیریت مصرف تشکر و قدردانی کرد.

ابوالفضل موتابها در این دیدار اظهارداشت: در این روزها که در گرمترین ایام سال و پیک تابستان قرار داریم موضوع مدیریت مصرف انرژی بسیار اهمیت دارد و همه باید کمک کنیم تا از این شرایط به سلامت عبور کنیم.

موتابها تصریح کرد: از ابتدای خرداد که تابستان نیروگاهی شروع می شود همه نیروهای خود را بسیج می کنیم تا تولید پایدار صورت گیرد و بتوانیم نیازهای بخش های صنعت، کشاورزی، خانگی و خدمات و طرح های توسعه را تامین کنیم و در این میان باید ناترازی نیز مدیریت شود.

مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی قزوین تصریح کرد: خوشبختانه با فرهنگ سازی صورت گرفته توسط رسانه ها امسال شاهد افزایش افراد مشمول پاداش مصرف بهینه برق هستیم و حدود 21 درصد نسبت به سال قبل پرداخت پاداش بیشتر شده که نشان می دهد اطلاع رسانی ها موثر بوده و همراهی بیشتر شده است.

موتابها یادآورشد: امسال میزان مصرف 4 هزار مگاوات افزایش یافته که معادل ظرفیت تولید دو نیروگاه بزرگ مانند شهید رجایی است که مدیریت این وضعیت یک موفقیت است.

این مدیر بیان کرد: در حال حاضر بخش عمده انرژی برق با قدرت منصوبه 74 هزار مگاواتی در نیروگاههای کشور تولید می شود و علیرغم این که شاهد افزایش بیش از دو هزار مگاواتی تولید بیشتر هستیم اما همچنان ناترازی داریم.

وی بیان کرد: در سال گذشته میزان مصرف برق 69 هزار و 500 مگاوات بود که متاسفانه امسال این میزان به 73 هزار مگاوات افزایش یافت و رکورد زده که اگر آمادگی کامل نیروگاه شهید رجایی نبود با بحران جدی مواجه می شدیم.

مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی قزوین اظهارداشت: اگر همراهی رسانه ها نبود تابستان امسال با چالش های بیشتری مواجه می شدیم لذا جا دارد از این همراهی و احساس مسئولیت شما تشکر و قدردانی کنیم.

این مدیر صنعتی گفت:بدون تردید با توجه به میزان مصرف کنونی و تولید انرژی پایدار در نیروگاهها، کار بزرگی در کشور رخ داد و توانستیم خدمت ارزنده ای به مردم ارائه کرده و برق مورد نیاز بخش های مختلف را تامین کنیم.

موتابها تصریح کرد: امسال 5.77 درصد در مصرف رشد داشتیم و با عزم جدی همکاران خود موفق شدیم 3.8 درصد رشد بیشتری در تولید داشته باشیم و این موفقیت بیانگر بهره وری بالا در این نیروگاه است و به نوعی شعار سال را محقق کردیم.

وی افزود: همچنان از شما خبرنگاران انتظار داریم با اطلاع رسانی خوب خود کمک کنید تا مردم در این روزهای پایانی فصل گرما همچنان با ما همکاری کرده و مصرف را کنترل کنند و با مدیریت مصرف انرژی برق همراه ما باشند تا بتوانیم تابستان امسال را مانند سال قبل بدون خاموشی سپری کنیم.

همراهی خبرگزاری ها با صنعت برق قابل تقدیر است

اصلی بیگی مدیر روابط عمومی نیروگاه شهید رجایی هم با تبریک روز خبرنگار گفت: انصافا خبرگزاری هابا بهره گیری از خبرنگارانی که در حوزه صنعت آب و برق صاحب نظر و تجربه هستند و با اشراف خوب نسبت به موضوعات این صنعت همواره با ما همراهی کرده اند و نقش شما در آگاهی بخشی بسیار برجسته و شاخص است.

وی بیان کرد: سرعت عمل همکاران این رسانه ها در انتشار خبرها و دقت و انصاف از دیگر ویزگی هایی است که خبرگزاری های استان قزوین را به رسانه ای مورد اعتماد تبدیل کرده است.

اصلی بیگی خواستار تداوم همکاری رسانه ها با نیروگاه شهید رجایی برای اطلاع رسانی در خصوص مدیریت مصرف انرژی شد.