معرفی نیروگاه شهید رجایی به عنوان برترین شرکت و کسب عنوان اول در ارزیابی سال 1398

یکشنبه 14 دی 1399
بازدید: 929 بار

نیروگاه شهید رجایی عنوان نخست و برتر ارزیابی عملکرد سال 1398 را در بین نیروگاه های حرارتی کشور به دست آورد.
🖋به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهیدرجایی، در بررسی های شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی از عملکرد نیروگاه های کشور که به طور سالانه انجام می شود، نیروگاه شهید رجایی توانست با دریافت بالاترین امتیاز بین نیروگاه های حرارتی، عنوان نخست ارزیابی عملکرد سال 98 را به دست آورد.
❇️در فرآیند اجرای ارزیابی عملکرد نیروگاه ها برای معرفی شرکت های برتر، شاخص های مختلفی به ویژه شاخص های عمده تولید، از سوی داوران مورد بررسی قرار می گیرد که در این میان، نیروگاه شهید رجایی با ارائه مستندات مربوط به رشد شاخص های خود توانست به این موفقیت دست یابد.
❇️اجرای به هنگام فعالیت های تعمیراتی و بهره برداری مبتنی بر استاندارد تعریف شده، ، انجام اصلاحیه های لازم در واحدهای سیزده گانه با هدف افزایش بهره وری و راندمان واحدها، بهره مندی از تجهیزات و قطعات بومی با تکیه بر ظرفیت دانش و متخصصان داخلی، همراه با توسعه شاخص های آموزشی و توجه به ظرفیت های منابع انسانی، از دلایل موفقیت نیروگاه شهید رجایی در دست یابی به این عنوان است.
❇️این نیروگاه با برخورداری از نیروی انسانی متخصص و با تجربه، هرساله درارزیابی های سالانه، موفق به کسب عناوین برتر می شود. به طوری که سال گذشته در گردهمایی مدیران ارشد صنعت تولید برق حرارتی کشور، با اهدای لوح تقدیر، عناوین نخست ارزیابی عملکرد سال های 96 و 97 دریافت نمود. همچنین در این گردهمایی که با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی برگزار شد، این نیروگاه با دستیابی به بیشترین سطح آمادگی تولید واحدها در تابستان 98 نیز مورد تقدیر قرار گرفت.
🟢نیروگاه شهید رجایی با دارابودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی و علی رغم گذشت حدود 30 سال از بهره برداری واحدهای آن، سالانه 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی تولید می کند که با این میزان تولید، 4 درصد از نیاز شبکه برق کشور را تامین می کند.