سردار رفیعی آتانی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: رشد تولید برق در ۶ ماهه نخست امسال از سوی واحدهای نیروگاه شهید رجایی موجب ایجاد امنیت و آرامش برای هموطنان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، سردار رستم علی رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در جمع مدیران و کارکنان نیروگاه شهید رجایی حضور یافت و با اشاره به تلاش های متخصصان نیروگاه شهید رجایی بیان داشت: نیروگاه شهید رجایی یکی از مهم ترین صنعت های زیر ساختی کشور است که همیشه با تولید برق پایدار و مطمئن موجب پیشرفت صنعت در استان بوده همچنین امسال نیز به دلیل تلاش شبانه روزی در خدمت رسانی به هموطنان به ویژه گذر موفق از پیک تابستان 1402 از مدیران و کارکنان این شرکت تقدیر و تشکر نمود.

فرمانده سپاه حضرت صاحب الامر (عج) استان قزوین با اشاره به تنگناهای اقتصادی دوران جنگ و مقاومت مردم کشورمان مقابل رژیم بعثی عراق اظهار داشت: جنگ در زمانی به کشور عزیزمان تحمیل شد که به دلیل وقوع انقلاب اسلامی و خروج بسیاری از فرماندهان نظامی وابسته به رژیم پهلوی از ارتش، متحمل فشارهای زیادی بودیم؛ به طوری که در پاسخ به شلیک موشک ها و توپ باران شهرهای مرزی خود، قدرت پرتاب موشک و مقابله به مانند دشمن، نداشتیم؛ اما آن چه که موجب ایستادگی ما مقابل دشمن سراپا مسلح شد، قدرت ایمان و شورِ عقلانی رزمنده های ما بود که تا پای جان، ایستادند تا دشمن نتواند حتی یک وجب از خاک ما را به تصرف خود درآورد.

سردار آتانی ادامه داد: در هشت سال جنگ تحمیلی ایران مقابل بیش از 40کشور ایستاد، کشورهایی که از پیاده نظام تا لجستیک و ادوات نظامی و زرهی صدام را تامین نمودند؛ تا آن جا که با در اختیار گذاشتن بمب های شیمیایی مدرن آلمانی و یا تحویل هواپیماهای جنگنده و بمب افکن میراژ فرانسوی به عراق، صدام اعلام نمود که جنگ به زودی به نفع عراق به پایان می رسد، در حالی که پایان جنگ، برخلاف انتظار دشمن و پشتیبانانش، آن شد که دیدیم و فراموش نخواهیم کرد که رمز آن پیروزی، مقاومت و نقش ایمان بود.

سردار آتانی با یادآوری فعالیت های گسترده ی استکبار جهانی علیه کشورمان، شرایط امروز را هم به مانند دوران دفاع مقدس دانست و شرط عبور موفقیت آمیز از شرایط کنونی را مقابله با شیطنت های استکبار و مقاومت همه جانبه ی مردم در برابر دسیسه های دشمنان دانست.

در ادامه، ابوالفضل موتابها مدیر عامل نیروگاه شهیدرجایی، ضمن خیرمقدم به فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) و هیات همراه، در معرفی نیروگاه شهید رجایی بیان داشت: این نیروگاه با تولید سالانه حدود 12 میلیاردکیلووات ساعت انرژی، برق مورد نیاز حدود 3 و نیم درصد از شبکه مصرف را تامین می کند.

مدیر عامل نیروگاه اظهار داشت: با تکیه بر باورمندی و خودباوری توانسته ایم بهترین بهره برداری را از واحدهای خود در طی این سال ها داشته باشیم، به طوری که پس از گذشت 30 سال از راه اندازی نیروگاه، در تابستان امسال، یکی از بهترین عملکردها را در حوزه بهره برداری و تامین برق داشتیم و این، حاصل تلاش گسترده متخصصان نیروگاه است.

در ادامه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به منظور پاسداشت مقام ایثارگران و خانواده معظم شهدا، از همکاران ایثارگر، رزمنده و فرزندان شهدا در این شرکت نیز تجلیل شد.

در پایان این برنامه با تشییع شهید گمنام دوران دفاع مقدس نماز خانه نیروگاه شهید رجایی عطر آگین شد.