ساخت بیش از 650 نوع قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید رجایی از سوی متخصصان داخلی

سه‌شنبه 23 اسفند 1401
بازدید: 69 بار

در 11 ماهه 1401 با استفاده از توانمندی های داخلی، تعداد 654 نوع قطعه مورد نیاز واحدهای نیروگاه شهید رجایی قزوین، طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی،مهران پوررمضان مدیرامور بازرگانی نیروگاه با بیان این خبر گفت:به منظور حفظ آمادگی واحدهای سیزده گانه نیروگاه برای تولید برق پایدار654 نوع، قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاه شهیدرجایی با استفاده ازظرفیت های داخلی، دراداره ساخت داخل این شرکت،طراحی وتوسط قطعه سازان داخلی ساخته شد .
پوررمضان تصریح کرد: در پی اعلام نیاز به قطعات و تجهیزات کاربردی در واحدهای بخاری وسیکل ترکیبی این شرکت در 11 ماهه اول امسال، متخصصان اداره ساخت داخل با مدیریت «حامد گرجی» کارشناس این اداره، اقدام به نقشه برداری و طراحی تعداد 654 نوع قطعه مورد نیاز نموده که برای ساخت، در اختیار قطعه سازان داخلی قرار گرفت.
مدیر امور بازرگانی نیروگاه در ادامه بیان داشت: ساخت شفت بویلر فیدپمپ های نیروگاه سیکل ترکیبی،ساخت انواع مکانیکال سیل های نیروگاه بخار وسیکل ترکیبی، ساخت سیل استریپ ولاک استریپ های تورین نیروگاه بخار، ساخت جک هیدرولیک دایورتر دمپرهای واحد های گازی،بازسازی پوسته بویلر فیدپمپ ها،ساخت اورینگ های برج های خنک کننده،ساخت انواع کوپلینگ های دنده ای و…، نمونه هایی از اقلامی است که به تعداد 4980 عدد قطعه از آن ها ساخته شده است.
وی در پایان اظهار داشت: برای ساخت این تعداد قطعه و تجهیزات، نقشه های فنی آن در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان اداره ساخت داخل شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته شده که در واحدهای نیروگاه به بهره برداری رسیده است.
گفتنی است نیروگاه شهیدرجایی با 13واحد بخاری وسیکل ترکیبی یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور است که ضمن تولید پایدار انرژی الکتریکی، بخشی از قطعات مورد نیاز خود را با هدف کاهش وابستگی به شرکت های خارجی و به منظور کاهش هزینه های جاری، طراحی ومورد ساخت قرار می دهد.