ترانسفورماتور اصلی واحد شماره 6 گازی نیروگاه شهید رجایی قزوین، پس از انجام تعمیرات، در کوتاه ترین زمان ممکن در مدار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حمیدرضا صفایی زاده مدیر امور تعمیرات الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی در این باره گفت: ترانسفورماتور اصلی شماره 6 گازی نیروگاه شهید رجایی که بر اثر عملکرد کاذب سیستم پاشش آب اطفای حریق آن، از مدار خارج شده بود، با تلاش متخصصان نیروگاه تحت تعمیرات سریع قرار گرفت و در کم ترین زمان ممکن دوباره به شبکه سراسری پیوست.
صفایی زاده افزود: پس از ایجاد اشکال در ترانسفورماتور اصلی واحد شماره 6 گازی، تستهای کامل الکتریکی برای اطمینان از سالم بودن ترانسفورماتور وبلامانع بودن بهره برداری از آن انجام و پس از شناسایی اشکال، بلافاصله و در کمترین زمان ممکن، نسبت به برقدار کردن آن اقدام شد.
به منظور کسب آمادگی تولید برق، هم اکنون در ادامه فعالیت های تعمیراتی واحدهای سیزده گانه این نیروگاه که از ابتدای مهرماه آغاز شده است، واحد شماره 2 بخاری با ظرفیت تولید 250 مگاوات تحت تعمیرات اساسی و واحد های شماره 1 و 4 گازی هم تحت تعمیرات بازدید مسیر گاز داغ قرار دارند.