با تلاش متخصصان نیروگاه شهیدرجایی،واحد شماره 3 بخار سیکل ترکیبی به ظرفیت100مگاوات در کمترین زمان ممکن تعمیر و مجددا راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهنام کریمی مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی در توضیح این خبر گفت : به دنبال اعلام اشکال در بوش گرافیتی شافت هیدرو توربین 2 سیستم کولینک واحد شماره 3 بخاری این نیروگاه منجرب به خروج اضطراری این واحد شد که بلافاصله متخصصان امور تعمیرات مکانیک توانستند در کم ترین زمان ممکن، پس از رفع اشکال و تعمیرات لازم، این واحد را دوباره به شبکه سراسری تولید برق متصل نمایند.

کریمی تصریح کرد: پس از بررسی اشکال، متخصصان تعمیرات سیکل ترکیبی اقدام به تهیه تجهیزات و اقلام مورد نیاز و سپس اقدام به دمونتاژ، تعویض و تراشکاری قطعات آسیب دیده نمودند.

کریمی بیان داشت: پس از تعویض و تعمیر قطعات وتجهیزات آسیب دیده اقدام به مونتاژ و پس از بسته شدن الایمنت کوپلینگ های هیدرو توربین و پمپ کوپلینگ با حضور بی وقفه و شبانه روزی متخصصان نیروگاه سیکل ترکیبی این واحد به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

با بازگشت دوباره واحد شماره 3 بخاری نیروگاه سیکل ترکیبی شهیدرجایی قزوین، بیش از 100 مگاوات برق به شبکه سراسری تزریق شد تا خللی در تولید برق پایدار و مطمئن برای خدمت رسانی به مصرف کنندگان ایجاد نشود.