با اتمام تعمیرات اساسی و RI واحد شماره 3 گازی نیروگاه شهید رجایی، آخرین برنامه تعمیرات واحدهای این نیروگاه پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در تکمیل اجرای برنامه های تعمیراتی واحدهای سیزده گانه این نیروگاه، واحد شماره 3 گازی نیروگاه سیکل ترکیبی با توان نامی 123 مگاوات که به منظور انجام تعمیرات اساسی و RI کمپرسور از مدار تولید خارج شده بود پس از اتمام برنامه های تعمیراتی، دوباره به شبکه ی سراسری پیوست.

ابوالفضل موتابها مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی در توضیح نتایج تعمیرات واحد شماره 3 گازی گفت: در این دوره از تعمیرات و با توجه به شرایط فنی این واحد، 1487 فعالیت تعمیراتی در قالب 13 بسته و برنامه ی تعمیراتی اجرا شد که علاوه بر تعمیرات اساسی مسیر گاز داغ که به تعویض کامل قطعات اصلی آن انجامید، کمپرسورهای اصلی و کمکی هوای واحد هم با قطعات نو تعویض گردید.

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی در ادامه افزود: مونتاژ و دمونتاژ تجهیزات محفظه احتراق، کمپرسور و روتور توربوکمپرسور، نازل ها و پره های توربین، انجام تست های غیرمخربNDT، تست  و بازدید الکتریکی ژنراتور، تعمیرات الکتروفن و پمپ های 400 ولت، استارتر های MCC بریکرهای 400ولت و6/6کیلو ولت و…، از اقداماتی بود که در این برنامه تعمیراتی  از سوی متخصصان این نیروگاه انجام شد.

موتابها افزود: در آخرین برنامه تعمیراتی نیروگاه شهید رجایی، همچنین تست رله های حفاظتی ژنراتور و تست های الکتریکی ترانس استیشن وترانس های محلی، دمونتاژ ومونتاژ تجهیزات ابزاردقیق، کالیبراسیون  ترانسمیترهای فلو، تنظیم سیستم مانیتورینگ و حفاظتی دمای یاتاقان ها به همراه بازدید و تعمیر انواع تجهیزات الکتریکی و ابزاردقیقی، از دیگر اقداماتی بود که به انجام رسید.

با پیوستن دوباره واحد شماره 3 گازی نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید برق و پایان فعالیت های تعمیراتی در آن، این نیروگاه در پیک تابستان 1401، با آمادگی کامل به تولید برق خواهد پرداخت.