مدیر تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه بخار از ادامه روند تعمیرات اساسی واحد شماره 3 بخاری این نیروگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، مدیر امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه بخار در خصوص آماده سازی تجهیزات ابزاردقیقی واحد شماره ۳ بخاری اظهار داشت: با گذشت ۸۶ روز از فرآیند تعمیرات اساسی واحد شماره سه ۲۵۰ مگاواتی این نیروگاه، متخصصان این امور با انجام بازدیدها، اجرای انواع تست ها و تعمیرات تجهیزات ابزاردقیقی، در آماده سازی این واحد برای تولید برق پایدار به ویژه در ایام پیک تابستان ۱۴۰۳ مشارکت داشته اند.

سید مهدی هاشمی نژاد افزود: در این دوره از تعمیرات در دو بخش آنالوگ و دیجیتال حدود ۷۶۰ فعالیت نسبت به سال های گذشته افزایش فعالیت های تعمیراتی داشته ایم و درحال حاضر ۲۶۵۰فعالیت تعمیراتی از سوی متخصصان این امور در حال انجام است.

مدیر امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه بخار با بیان دیگر اقدامات این امور در انجام تعمیرات واحد شماره سه بخاری، تصریح کرد: تست و تنظیم سوئیچ های دما، فشار و اختلاف فشار، فلوسوئیچ ها، لول سوئیچ ها، لیمیت سوئیچ ها، ویبریشن سوئیچ ها، بازدید و سرویس فلیم دتکتورها و جرقه زنهای طبقه ی مشعلها نیز توسط پرسنل این امور انجام شده و یا درحال انجام است.

مدیر امور تعمیرات ابزار دقیق بیان داشت: همچنین از مهم ترین فعالیت های تعمیراتی، تست و تنظیم کارت های سیستم های ucs و AV5، تست و تنظیم گیجهای فشار طبقات مشعلها و پوزیشن ترانسمیترهای والوهای بای پاس و بازدید و تمیزکاری لیمیت سوییچ های شات آف والوهای سوخت از سوی متخصصان این امور در حال انجام است.

وی در پایان اظهار داشت: از دیگر اقدامات این امور تست و تنظیم تمپرچر المنت ها، ترموکوپلها، پیک آپهای ویبریشن توربین و ژنراتور، ترانسمیترهای فشار و دما، فلوترانسمیترها، لول ترانسمیترها، سرویس و تمیزکاری منابع تغذیه و کارت های رله روم و…، از سوی متخصصان توانمند این امور انجام شده و یا در حال انجام می باشد.

با پایان تعمیرات اساسی واحد شماره ۳ بخاری، ۲۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق شبکه سراسری افزوده می شود.