آتش نشانان نیروگاه شهید رجایی در عملیات شبیه سازی اطفای حریق، آتش فرضی را مهار نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، علیرضا کیان بخش مدیر امور HSE نیروگاه با اشاره به برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی گفت: به منظور آمادگی و اقدام به موقع در شرایط اضطراری، مانوری با محور آمادگی مقابله با آتش سوزی در انبارهای طرح نیروگاه بخار، با حضور کارکنان ایمنی و امور حراست برگزار شد.

کیان بخش افزود: در این عملیات، طی تماس تلفنی با قرارگاه ایمنی، از وقوع یک مورد آتش سوزی در محوطه انبارهای طرح گزارش شد که پس از هماهنگی های لازم، بلافاصله کارکنان قرارگاه ایمنی در محل حادثه فرضی حاضر شدند.
کیانبخش بیان داشت: در ادامه احتمال گسترش آتش و سرایت آن به دیگر قسمت ها، خودروهای سنگین وسبک آتش نشانی نیروگاه بخار وسیکل ترکیبی در محل حادثه حضور یافته و اقدام به خاموش کردن آتش نمودند.

وی تصریح کرد: پس از مهار آتش یکی از همکاران قرارگاه ایمنی که دچار گاز گرفتگی شده بود بلافاصله پس از انجام اقدامات اولیه با آمبولانس مرکز بهداشت کار نیز به درمانگاه منتقل شد.

مدیر امور HSE نیروگاه در ادامه گفت: به منظور کسب اطمینان از اطفای کامل حریق، تیم گشت زنی ایمنی با فاصله زمانی مناسب، از محل آتش سوزی بازدید نمود.

ارتقای سطح دانش و تجربه کارکنان گروه ایمنی و آتش نشانی در مواجهه با شرایط آتش سوزی، بررسی تجهیزات مورد نیاز جهت اقدام در شرایط مشابه، شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود و …، از اهداف انجام این مانور بود که به دست آمد.