جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت بورس انرژی ایران از نیروگاه شهید رجایی بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، علی صابری مدیر کل دفتر بودجه و تامین منابع شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت بورس انرژی ایران صبح امروز، از نیروگاه شهید رجایی بازدید کرده و با فرآیند سخت تولید برق و فعالیت های مرتبط با آن در این نیروگاه آشنا شدند.

ابوالفضل موتابها مدیر عامل این شرکت در این بازدید گفت: در تابستان گذشته، دولت، دستور بررسی های لازم را برای رفع ناترازی تولید و مصرف برق صادر کرد که در همین خصوص، با افزایش ظرفیت نیروگاهی، انجام تعمیرات به موقع در نیروگاه های حرارتی، ارائه طرح بسته های تشویقی برای رعایت کنندگان الگوی صحیح مصرف و …، صنعت برق کشور توانست تابستان امسال را هم همانند تابستان سال گذشته با موفقیت پشت سر گزارد.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در ادامه به موفقیت های کسب شده ی نیروگاه در سال 1401 و 1402 اشاره کرد و بیان داشت: تلاش و همدلی در این شرکت موجب شد علی رغم گذشت 3 دهه از فعالیت واحدهای نیروگاه شهید رجایی، این نیروگاه بتواند همانند سال های آغازین خود، با تمام توان به تولید انرژی الکتریکی پرداخته و به تمام تعهدات خود در این خصوص عمل نموده و عنوان نیروگاه برتر را دریافت کند.

موتابها افزود: از ابتدای سال جاری، بر اساس پیش بینی های فنی و با توجه به تدوین برنامه های ویژه تعمیراتی، توانستیم اشکالات واحدهای سیزده گانه را رفع نموده و با اجرای برنامه های پیشگیرانه، واحدهای این نیروگاه را در سطح بالای آمادگی برای تولید برق در تابستان قرار دهیم. به طوری که رعایت الگوی صحیح مدیریتی موجب شد تا رتبه اول گذر از پیک تابستان 1401 را کسب نماییم.

موتابها در ادامه اظهار داشت: امسال هم با هدف کسب آمادگی تولید برق به‌ ویژه برای تابستان 1403، برنامه‌های گسترده تعمیراتی از ابتدای مهر ماه آغاز شد، که در نیروگاه بخار، واحد شماره یک 250 مگاواتی تحت تعمیرات نیمه‌ اساسی قرار گرفت، که این فعالیت‌ به پایان رسید و هم‌ اکنون واحد شماره 3 بخاری در این نیروگاه نیز در حال انجام تعمیرات اساسی است. همزمان با این فعالیت‌ها در نیروگاه سیکل ترکیبی هم واحد شماره 5 گازی نیز با انجام تعمیرات بازدید مسیر گاز داغ روزهای پایانی تعمیرات خود را سپری می کند.

همچنین در پایان این بازدید علی صابری مدیر کل دفتر بودجه و تامین منابع شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی از تلاش ها و زحمات مدیریت و کارکنان نیروگاه در کمک به تامین برق استان و کشور تشکر کرد.

گفتنی است در این برنامه، بازدیدکنندگان برای آشنایی با فرآیند سخت تولید برق، از اتاق فرمان نیروگاه بخار، اتاق فرمان نیروگاه سیکل ترکیبی، برج خنک کننده نیروگاه بخار، واحدهای در دست تعمیر نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی این شرکت بازدید نمودند.