انجام بازدیدها و تست های ابزاردقیقی در واحد شماره 2 بخاری نیروگاه شهید رجایی 👇👇

چهار‌شنبه 15 اردیبهشت 1400
بازدید: 743 بار

تعمیرات مربوط به تجهیزات ابزار دقیق واحد شماره دو بخاری نیروگاه شهید رجایی با هدف کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، محمدپژوهش مدیر امور ابزاردقیق نیروگاه بخار، با تشریح اقدامات این امور در انجام برنامه تعمیرات بازدید دوره ای واحد شماره دو بخاری گفت: با خروج واحد شماره دو بخاری، متخصصان امور ابزاردقیق نیروگاه با هدف آماده سازی این واحد برای تولید برق پایدار، بازدیدهای فنی و اجرای تست های لازم برروی تجهیزات ابزاردقیقی واحد شماره 2 بخاری را انجام می دهند.
پژوهش افزود: بازدید، تست و تنظیم ترانسمیتر های دبی، کالیبراسیون و تنظیم ترانسمیتر های فشاردرام وسطح درام، همچنین بازدید و کالیبراسیون آنالایزرهای جدید، تنظیم وکالیبراسیون دی اریتور، به همراه کالیبراسیون و تنظیم سوئیچ های فلوی برج اصلی و فلاشینگ از فعالیت های اصلی این حوزه است که از سوی متخصصان امور ابزاردقیق انجام شده و یا در حال انجام است.
مدیر امور ابزاردقیق نیروگاه بخار بیان داشت: از اقدامات دیگر که در هر دوره از برنامه های تعمیرات بازدید دوره ای واحدهای بخاری از سوی این امور انجام می شود، بازدید از سیستم جرقه زن، بازدید و تمیز کاری دوربین های کوره و تست سیستم اطفای حریق ترانس ها است که در این واحد به انجام رسید.
واحد شماره دو بخاری برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای، از مدار تولید خارج شده است که از سوی متخصصان تعمیرات الکتریک، مکانیک و ابزاردقیق این نیروگاه، تحت تعمیرات قرار گرفته است.