x
شعار سال

نشست شورای انسجام بخشی روابط عمومی های استان قزوین در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد

پنجشنبه 12 دی 1398
بازدید: 270 بار

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی اعضای شورای انسجام بخشی روابط عمومی های استان قزوین به منظور بررسی موضوعات مرتبط و پیگیری مصوبات پیشین،  در این شرکت، حضور یافتند.
علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در ابتدای جلسه با اشاره به نقش موثر روابط عمومی ها در انعکاس فعالیت های سازمان ها و دستگاه های اجرایی، برگزاری چنین نشست ها را در تعامل زایی دستگاه ها و سازمان ها لازم دانست.
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی، در ادامه با تشریح جایگاه این نیروگاه در صنعت تولید برق حرارتی کشور گفت: نیروگاه شهید رجایی با توجه به ظرفیت تولید سالانه آن که بیش از ۱۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی است، برق حدود ۴ درصد از مصرف کنندگان انرژی الکتریکی را در کشور تامین می کند که این مهم، بیانگر نقش مهم واحدهای سیزده گانه آن در پایداری شبکه سراسری تولید برق است.
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با تاکید بر آن که اختصاص سهمیه سوخت گاز طبیعی به واحدهای نیروگاه بر عهده این شرکت نبوده و تابع شرایط آب و هوایی و ملاحظات فنی است، افزود: بیان این نکته خالی از لطف نیست اگر بدانیم، ارزش حرارتی سوخت گاز طبیعی با سوخت مازوت، تقریبا برابر است، اما بهای یک متر مکعب سوخت گاز طبیعی، حدود ۷۰۰ ریال در مقابل ۲۰۰۰ ریال، به ازای هر لیتر مازوت است  و همچنین  تخلیه سوخت مایع و پمپاژ آن از دیگر مشکلات استفاده از سوخت مایع می باشد که در  استفاده از سوخت گاز با چنین مواردی مواجه نیستیم.؛ بنابراین منطقی نیست در شرایط مساوی، از سوخت مازوت استفاده کرده و دچار ضرر اقتصادی بشویم.
مدیرعامل نیروگاه ادامه داد: حال، در شرایط سرد سال که میزان سهمیه سوخت گاز طبیعی کاهش می یابد، اگر نخواهیم از سوخت نوع مایع استفاده نماییم، چه باید کرد؟ آیا واحدهای تولید برق را باید از مدار خارج کنیم؟ که اگر چنین شود، نیاز مردم عزیز به انرژی الکتریکی را که همه وجوه زندگی، تحت تاثیر آن است، چگونه تامین کنیم و یا موضوع امنیت را که وابستگی زیادی به پایداری تولید برق دارد، چگونه برقرار شود؛ این ها همه پرسش های مهمی است که باید به طور موازی در کنار دغدغه های زیست محیطی، از سوی مسئولان محترم، پاسخ داده شود.
در ادامه، موسی اصلی بیگی مدیر روابط عمومی نیروگاه شهیدرجایی به تشریح وضعیت  تولید  انرژی الکتریکی در نیروگاه پرداخت و بیان داشت: توجه به موضوع محیط زیست و کمک به صیانت از آن، همواره از دغدغه های مدیریت نیروگاه بوده است؛ به طوری که  رایزنی های زیادی برای اختصاص سهمیه سوخت گاز طبیعی به نیروگاه انجام شده است و  در طول سال های گذشته تاکنون، با همراهی و کمک مسئولان استانی، از میزان مصرف سوخت مایع، کاسته و بر میزان مصرف سوخت پاک(گاز طبیعی)، در واحدهای نیروگاه افزوده شده  که شاخص های آماری مصرف سوخت  گاز طبیعی در سال 1397  از افزایش 88 در صدی مصرف سوخت نیروگاه از  گاز طبیعی  خبر می دهد.
ارائه نقطه نظرات و بیان موارد مرتبط با جلسه، موضوعات دیگری بود که از سوی اعضای شورای انسجام بخشی روابط عمومی های استان، به آن پرداخته شد و در پایان، اعضای شورا به تعامل و همفکری بیشتر برای دستیابی به اهداف شورا، تاکید نمودند.
در این نشست مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین از تلاش ها و زحمات مدیریت و کارکنان نیروگاه تشکر کرد و در ادامه
بازدید از اتاق های فرمان نیروگاه های بخار  و بازدید از تاسیسات مربوط به برج های خنک کاری و همچنین فرآیند تعمیرات واحدها، بخش دیگری از برنامه این نشست بود که به انجام رسید.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید