x
شعار سال

بازیابی و بازسازی والوها و لوله های بلااستفاده واحدهای نیروگاه

پنجشنبه 23 مرداد 1399
بازدید: 333 بار


 
✅متخصصان نیروگاه شهید رجایی، والوها و لوله های مربوط به تجهیزات اسید شویی واحدهای سیکل ترکیبی را که در انبار ضایعات شرکت انباشت شده بود،  به چرخه مصرف بازگردانند. 
🎤به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با پیشنهاد مدیر امور انبار و نگهداری کالای شرکت، تعداد 30 عدد انواع والو و لوله های مربوط به مسیر اسیدشویی بویلر های سیکل ترکیبی که در انبار ضایعات نگهداری می شد، از سوی متخصصان این شرکت، بازیابی، بازسازی و تحویل انبار مرکزی شد. 
❇️در اجرای این پروژه که با هدف کاهش هزینه های جاری و  بازگردانی قطعات و تجهیزات بلااستفاده نیروگاه به چرخه مصرف همراه بود، تیم تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار با همراهی کارکنان امور نقلیه و گروه ایمنی، پس از باز کردن اتصالات و تفکیک والوها و لوله ها، این اقلام را برای بازسازی به کارگاه بخار منتقل کردند که با اتمام بازسازی آن، فعالیت شناسایی و کدگذاری تجهیزات به منظور تحویل آن به انبار هم انجام شد. 
❇️لوله ها و والوهای شناسایی شده که برای هدایت سیال و انجام عملیات اسیدشویی بویلرها به صورت موقت نصب و مورد استفاده قرار گرفته بود، در پایان اسید شویی، بلااستفاده شده و در انبار نگهداری می شد.  
❇️بازیابی، یکی از مراحل پنجگانه مدل 5R است که از این روش به منظور بهره گیری حداکثری از منابع موجود، کاهش هزینه های جاری و کمک به صیانت از محیط زیست، استفاده می شود.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید