x
شعار سال

کاهش قابل توجه مصرف آب در برج های خنک کننده اصلی

شنبه 07 تیر 1399
بازدید: 379 بار


با انجام اصلاحیه در مسیر چرخه مصرف آب برج های خنک کننده اصلی نیروگاه شهید رجایی، میزان مصرف آب در این سازه ها به یک سوم کاهش یافت. 
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، یونس علی دشتدار معاون تولید نیروگاه بخار با اشاره به ضرورت افزایش راندمان واحدهای بخاری به ویژه در ماه های گرم سال گفت: یکی از اهداف مورد نظر معاونت تولید بخار، افزایش راندمان برج های خنک کننده اصلی است که این مهم با انجام اصلاحیه ها و مدیریت صحیح منابع و ظرفیت های موجود، قابل حصول است. 
دشتدار با تشریح اقدامات انجام شده برای ارتقای راندمان برج های خنک کننده اصلی افزود: در همین خصوص با استفاده از خرد جمعی و ظرفیت دانش و تجربه متخصصان نیروگاه، توانستیم به راه کاری برای کاهش مصرف آب در برج های خنک کن اصلی و افزایش راندمان در این سازه ها دست یابیم. به طوری که با انجام اصلاحیه در پاشش آب «پیک کولر» برج های خنک کننده، میزان مصرف آب را در این تجهیزات در ماه های گرم سال به یک سوم کاهش دادیم. 
معاون تولید نیروگاه بخار در ادامه بیان داشت: مدیریت صحیح نیروی انسانی، انجام تعمیرات به موقع و پیشگیرانه، رفع نشتی آب و بخار در چرخه تولید به همراه انجام اصلاحیه ها، موجب شد تا در سال گذشته شاهد کمترین میزان خروج اضطراری در واحدهای بخاری باشیم. به گونه ای که در سال 98 تنها 3 مورد خروج اضطراری در واحدهای 250 مگاواتی به ثبت رسید که رکورد قابل توجهی است. 
نیروگاه شهید رجایی با دارابودن 13 واحد تولید برق، یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور است که سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید می کند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید