x
شعار سال

کاهش قابل توجه محدودیت تولید در نیروگاه

سه‌شنبه 22 مرداد 1398
بازدید: 56 بار

محدودیت تولید واحدهای بخاری نیروگاه در 4 ماهه سال 98 و در مقایسه با همین مدت در سال گذشته، 56 درصد کاهش داشته است.
محدودیت تولید واحدهای بخاری نیروگاه شهید رجایی در 4 ماهه سال 98 و در مقایسه با همین مدت در سال گذشته، 56 درصد کاهش داشته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، مقایسه آماری وضعیت شاخص های مهم تولید در 4 ماهه سال جاری با مدت مشابه سال گذشته، حاکی از کاهش قابل توجه محدودیت تولید در واحدهای 250 مگاواتی و کاهش مصرف آب در نیروگاه دارد.
بررسی آماری شاخص محدودیت تولید در واحدهای نیروگاه بخار، نشان می دهد در 4 ماهه امسال، میزان محدودیت تولید در واحدهای 250 مگاواتی، برابر با 18 هزار و 195 مگاوات بود که این میزان در مقایسه با همین مدت در سال 97 با محدودیت تولید 41 هزار و 506 مگاوات، به مقدار 56 درصد کاهش یافته است.
رفع اشکال مربوط به خلاء کندانسور واحدهای بخاری، رفع نشتی در  دلتاهای مربوط به برج های خنک کننده اصلی و شست و شوی چند مرحله ای دلتاهای برج های خنک کننده اصلی، از عوامل اساسی در کاهش محدودیت تولید واحدهای 250 مگاواتی بوده است.
کاهش 21 درصدی مصرف آب در واحدهای نیروگاه، خبر دیگری است که به آن اشاره شده است. در این خبر آمده است، میزان مصرف آب در 4 ماهه نخست سال 97 به ازای هر مگاوات ساعت، برابر با 113  لیتر بوده است که اصلاح مسیرهای درین و بازیافت آب و همچنین تعویض لوله های زیرزمینی مربوط به برج های خنک کننده اصلی و تداوم آن تاکنون، موجب کاهش مصرف آب در 4 ماهه سال جاری گردیده ، به طوری که هم اکنون میزان مصرف آب به ازای هر مگاوات ساعت به 89 لیتر رسیده است.
گفتنی است کوشش همه جانبه کارکنان نیروگاه، همراه با تلاش در جهت افزایش بهره وری، موجب بهبود شاخص های مهم تولید شده است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR