x
شعار سال

چاپ کتاب استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001

پنجشنبه 04 مهر 1398
بازدید: 381 بار

کتاب استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفی ISO 9001:2015 به سفارش نیروگاه شهید رجایی چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، کتاب استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001: 2015 که از سوی «مجتبی مشایخی»رییس گروه تحقیقات و بهبود بهره وری این  شرکت و با همراهی «مجتبی رمضانی سرخی» کارشناس ارشد مهندسی صنایع»، تالیف شده است، چاپ و منتشر شد.

سیستم مدیریت کیفیت به عنوان ابزاری برای حرکت در مسیر بهبود و پیشرفت سازمانی، موضوعی است که مولفان کتاب با تشریح ساختار و عملکرد این سیستم، خواننده را با مفاهیم آن آشنا می کنند.

یکی از پرکاربردترین استانداردها برای بهبود کیفیت فرآیندها و نتایج آن درسازمان، استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت است که در این کتاب سعی شده است، با برشمردن مزایا و اهداف بالقوه ی حاصل از استقرار این سیستم، فرآیند دستیابی به این اهداف، براساس روش مبتنی بر این استاندارد، معرفی شود.

در این اثر، برای اولین بار در بازار نشر کتاب، از ایده ی نوین «APPBOOK» استفاده شده است، ایده ای که با برنامه نویسی «رضا پورشیخ»، کارشناس آموزش نیروگاه، تهیه شده و حاصل آن، نسخه فیزیکی کتاب به همراه اپلیکیشن تلفن همراه است.

این قابلیت، خواننده را قادر می سازد تا پس از نصب اپلیکشن در تلفن همراه خود، به تمام بخش های کتاب و بندهای استاندارد مدیریت کیفیت، دسترسی سریع داشته و تشریح بند های استاندارد را علاوه بر  مشاهده، به صورت شنیداری هم استفاده نماید.

از ویژگی های این اثر می توان به ایجاد سازوکاری برای تشخیص متون مشترک میان استانداردهای گوناگون اشاره کرد که ISO منتشر می‌کند؛ به طوری که در متن کتاب، به شیوایی و کاربرد معانی، توجه ویژه شده  و متن مشترک میان استانداردهای مختلف، با رنگ مشکی و قرمز متمایز شده است.

کتاب استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 با تالیف «مجتبی مشایخی»رییس گروه تحقیقات و بهبود بهره وری نیروگاه و «مجتبی رمضانی سرخی» کارشناس ارشد مهندسی صنایع»، به سفارش نیروگاه شهید رجایی در 58 صفحه از سوی انتشارات پروانه سفید به چاپ رسید.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید