x
شعار سال

واحد شماره یک بخاری نیروگاه در دست تعمیرات قرار گرفت

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399
بازدید: 263 بار

واحد شماره یک بخاری نیروگاه شهید رجایی به ظرفیت نامی 250 مگاوات  برای انجام تعمیرات نیمه سنگین از مدار تولید برق خارج شد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در ادامه انجام تعمیرات هفده گانه واحدهای نیروگاه برای کسب آمادگی تولید برق به ویژه در ایام پیک مصرف تابستان، واحد شماره یک بخاری به منظور انجام تعمیرات نیمه سنگین، از شبکه سراسری خارج و در دست تعمیرات قرار گرفت. 
در این دوره از برنامه تعمیراتی، متخصصان مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق نیروگاه بخار، فعالیت های تعمیراتی را براساس برنامه های پیش بینی شده انجام خواهند داد، به طوری که در حوزه مکانیک، عملیات تعویض بخشی از لوله های فاینال رهیت و فاینال سوپر هیتر، بازدید از (GAH)ها، بازدید از مشعل ها، همچنین بازدید از دمپرهای دستی و موتوری، بازدید از درام و دی اریتور، اورهال یک دستگاه الکتروموتور 6/6 کیلوولت، بازدید از والوهای موتوری مربوط به مسیر ورودی و خروجی هیترها و بازدید از تجهیزات فاین مکانیک، از مهم تریت اقداماتی است که به انجام می رسد. 
در حوزه الکتریک نیز، بازدید از تجهیزات ژنراتور و ترانسفورماتورهای اصلی و کمکی، تست رله های حفاظتی ژنراتور و ترانسفورماتورهای واحد، بازدید از بریکرها و رله های 6/6 کیلوولت و در امور ابزار دقیق هم، بازدید و کالیبراسیون ترانسمیترها، سوییچ ها، بازدید از جرقه زن ها و شعله بین ها و تست سیستم اطفای حرق ترانسفورماتورها، مهم ترین اقدامات تعمیراتی است که در بازه زمانی این فعالیت انجام خواهد شد. 
علاوه بر این اقدامات، به منظور آماده سازی واحد برای تولید برق در ایام پرمصرف تابستان، برج خنک کن اصلی و سیستم خنک کاری کمکی(ACT)، مورد بازدید قرار گرفته و همراه با این فعالیت، دلتاهای مربوط به برج خنک کننده اصلی هم شست و شو خواهد شد.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید