x
شعار سال

نیروگاه شهید رجایی با نزدیک به 30 سال کارکرد همچنان عملکرد مطلوبی دارد

چهار‌شنبه 20 آذر 1398
بازدید: 294 بار

 

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا رییس حوزه های علمیه استان قزوین، نیروگاه شهید رجایی را از ظرفیت های خوب صنعت استان قزوین دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، رییس حوزه های علمیه استان قزوین در دیدار مدیرعامل نیروگاه، از عملکرد مطلوب این شرکت در کمک به پایداری تولید انرژی الکتریکی تشکر نمود و اظهار داشت: کارکرد مجموعه مدیریت و کارکنان نیروگاه شهید رجایی، آن جا نمود می یابد که پس از نزدیک به 30 سال، همچنان بهره برداری از واحدهای آن، در سطح مطلوبی قرار داشته که جای بسی قدردانی و سپاس گزاری دارد.

علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی نیز با یادآوری اهمیت صنعت تولید برق در رونق و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی کشور، به تشریح جایگاه نیروگاه در این صنعت پرداخت و گفت: نیروگاه شهید رجایی با دارا بودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی و ظرفیت تولید 2042 مگاوات، یکی از بزرگترین نیروگاههای حرارتی کشور است که نیاز حدود 4 درصد از مصرف کنندگان انرژی الکتریکی کشور را تامین می کند.

علی فرهور به برنامه های تعمیرات واحدها اشاره کرد وافزود: هم اکنون واحدهای این نیروگاه برای کسب آمادگی تولید، طبق برنامه زمانبندی و مطابق با ساعت کارکردشان، در دست تعمیرات قرار می گیرد که این برنامه ها تا پایان اردیبهشت سال آینده به طول خواهد انجامید.

مدیرعامل نیروگاه در ادامه  پس از تشریح فعالیت های فنی و فرهنگی شرکت، بیان داشت: تریبون سخنرانی دانش آموختگان حوزه های علمیه، ظرفیت مناسبی برای معرفی سختی های تولید برق و تلاش کارکنان این صنعت برای صیانت و پایداری انرژی الکتریکی تولیدی است و می توان با استفاده از این ظرفیت، مصرف کنندگان این صورت انرژی را ترغیب به مدیریت صحیح مصرف نمود.

در پایان، رییس حوزه های علمیه استان قزوین، از تلاش مدیران و کارکنان نیروگاه شهید رجایی در تولید برق و خدمت رسانی به مردم کشور، تشکر و قدردانی نمود.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید