x
شعار سال

نقش گزینش در پیشبرد اهداف صنعت تولید برق مهم و اساسی است

دو‌شنبه 15 مهر 1398
بازدید: 250 بار

هفتمین دوره آموزشی نمایندگان هسته گزینش شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ابوالفضل موتابها قائم مقام مدیرعامل، در هفتمین دوره آموزشی نمایندگان هسته گزینش شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی و شرکت های وابسته که در این نیروگاه برگزار شد گفت: نیروگاه ها به دلیل جایگاه حساس خود در صنعت بزرگ برق کشور، نیازمند حضور متخصصانی است که علاوه بر داشتن دانش و تخصص در حوزه های مختلف فنی، می باید دارای تعهد لازم هم باشند؛ چراکه این 2 ویژگی، ابزار مطمئن پایداری و توسعه صنعت تولید برق است.

قائم مقام مدیرعامل افزود: تخصص، ویژگی مهمی است که با اندوختن دانش و تجربه به دست می آید اما تعهد، موضوعی است که می باید از سوی هسته های گزینش در افراد، شناسایی شود؛ در واقع از کنار هم بودن این دو عامل است که می توان توسعه در این صنعت و در نهایت، رشد و بالندگی در کشور را انتظار داشت.

ابوالفضل موتابها در ادامه گفت: در واقع با داشتن متخصصان متعهد در این نیروگاه و دیگر نیروگاه های کشور است که شاهد رشد صنعت تولید برق هستیم؛ به طوری که هم اکنون در نیروگاه شهید رجایی قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای پایداری واحدهای سیزده گانه از سوی متخصصان متعهد این شرکت، طراحی و توسط سازندگان متعهد داخلی، ساخته می شود که اگر جز این بود، می باید برای تامین نیازهای فنی خود، دست نیاز به سوی کشورهایی دراز می کردیم که هم اکنون، کشور ما را مورد تحریم های خود قرار داده اند.

ابوالفضل موتابها در بخش دیگر سخنان خود، به عملکرد نیروگاه و سهم تولید آن در شبکه سراسری اشاره کرد و بیان داشت: این نیروگاه با دارا بودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی و با مجموع تولید نامی 2042 مگاوات، سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید می کند که با این مقدار تولید، برق مورد نیاز حدود 4 درصد از جمعیت کشور تامین می شود.

ایشان ادامه داد: توجه به محیط زیست، ضرورتی است که همواره از سوی این شرکت، مورد توجه قرار دارد، به طوری که در حوزه مصرف آب با بکارگیری روش های علمی و استفاده از طرح های اصلاحی، متخصصان نیروگاه توانسته اند میزان قابل توجهی از مصرف آب را کاهش دهند.

ابوالفضل موتابها در این باره افزود: بررسی آماری وضعیت مصرف آب در نیروگاه از چند سال گذشته تاکنون نشان می دهد، نتایج پیاده سازی طرح های اصلاحی با هدف کاهش مصرف آب در سال های اخیر به ویژه در 6 ماهه امسال، مشهود و چشمگیر است؛ به طوری که میزان مصرف آب از حدود130 لیتر به ازای هر مگاوات تولید برق در سال های گذشته، به حدود 86 لیتر به ازای هر مگاوات در 6 ماهه امسال رسیده است.

در ادامه این برنامه، مسئول هسته گزینش شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی، ضمن تشکر از میزبانی نیروگاه شهید رجایی، برنامه های این دوره آموزشی را تشریح نمود.

گفتنی است این دوره آموزشی با حضور نمایندگان هسته گزینش شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی و شرکت های وابسته،به مدت 3 روز در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید