x
شعار سال

متخصصان امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی، موفق به ساخت شعله بین واحدهای گازی شدند.

دو‌شنبه 20 آبان 1398
بازدید: 365 بار


 

متخصصان امورتعمیرات ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی، موفق به ساخت شعله بین واحدهای گازی شدند.

به گزارش دفتر روابط عمومی، متخصصان ابزار دقیق نیروگاه سیکل ترکیبی با تکیه بر خودباوری و با هدف توسعه بهره وری در صنعت تولید برق، اقدام به ساخت شعله بین مربوط به واحدهای گازی نیروگاه نمودند.

عمران بهرادفر، مدیر امور ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی در این خصوص گفت: وجود دمای بالا در واحدها و استفاده از تجهیزات در گرمای زیاد که موضوعی روشن برای متخصصان نیروگاهی است می تواند در طول زمان و با افزایش کارکرد تجهیزات مجاور آن، از عمر مفید این قطعات و تجهیزات بکاهد. از این روی تهیه قطعات و تجهیزات نیروگاهی برای پایداری تولید برق، همواره مورد توجه مدیران قرار دارد.

مدیر امور ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی افزود: شعله بین ها به دلیل ماهیت کاری خود و نقش پایشی آن، از جایگاه مهمی در بین تجهیزات نیروگاهی برخوردار است، بنابراین توجه به تهیه این تجهیزات، از ضرورت های غیر قابل اجنتاب است که بر مبنای ساعت کارکرد و میزان تخریب آن، اقدام به خرید و تهیه شعله بین می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: قرارگیری تجهیز شعله بین در واحدهای گازی همواره به گونه ای است که دمای فلنج اتصالی آن تا دمای 176 درجه سانتی گراد بالا می رود که موجب کاهش عمر مفید لامپ شعله بین و خرابی آن می گردد.

عمران بهراد فر ادامه داد: در گذشته و پیش از اعمال تحریم ها از سوی کشورهای غربی، برای تهیه شعله بین ها، اقدام به خرید خارجی و یا واسطه ای می شد، اما با تغییر شرایط و ایجاد محدودیت ها برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز نیروگاه ها، رویکرد استفاده از ظرفیت های داخلی و تکیه بر توانمندی متخصصان نیروگاهی، مسیر جدیدی برای تامین کالاهای مورد نیاز شد که طراحی و ساخت شعله بین واحدهای گازی، نمونه ای از این حرکت مبتنی بر خودباوری است.

فرآیند ساخت این تجهیز، موضوعی بود که مدیر امور ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی به آن پرداخت و گفت: مهم ترین چالش پیش روی ما در تامین این تجهیز مهم، تهیه لامپ داخل شعله بین و بعد، مونتاژ و تست آزمایشگاهی آن بود که به همین منظور در ابتدا، برای کسب اطلاعات لازم، اقدام به بازدید از انبار داغی و جمع آوری مشخصات این تجهیزات نمودیم که پس از بررسی لامپ های داغی مشخص گردید این نوع لامپ ها در بازار، موجود نیست، بنابراین اقدام به جایگزینی لامپ از نوع دیگر و انجام اصلاحات در ولتاژ و فاصله محل قرارگیری لامپ از شعله نمودیم که با این عمل، علاوه بر تامین خواسته های خود، توانستیم بر طول عمر مفید این تجهیز هم بیافزاییم.

مدیر امور ابزار دقیق نیروگاه سیکل ترکیبی در پایان اظهار داشت: انجام این گونه اقدامات که بر پایه خودباوری کارکنان است، علاوه بر تامین قطعات مورد نیاز و پایداری تولید برق، توسعه دانش فنی، کاهش هزینه های خرید و افزایش تجربه کارکنان را به همراه دارد که خوشبختانه با انجام این فعالیت، توانستیم به تمامی اهداف مورد نظر دست یابیم.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید