x
شعار سال

مانور امداد رسانی به مصدوم فرضی در تصادف رانندگی

دو‌شنبه 20 آبان 1398
بازدید: 243 بار

عملیات شبیه سازی امدادرسانی به مصدوم فرضی ناشی از تصادف رانندگی، در نیروگاه برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، عباس محمد رضایی رییس اداره ایمنی و مدیریت بحران نیروگاه در تشریح هدف مانور امداد و نجات مصدوم در تصادف فرضی رانندگی گفت: ضرورت توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی در سایت نیروگاه با هدف حفظ سلامت رانندگان و کنترل حوادث ناشی از تصادفات خودرویی، گروه ایمنی نیروگاه را برآن داشت تا نسبت به برگزاری عملیات شبیه سازی با محور امداد و نجات راننده در تصادفات فرضی اقدام نماید.

عباس محمدرضایی در ادامه به نحوه اجرای مانور اشاره کرد و افزود: در بخش نخست این عملیات، با فرض برخورد یک دستگاه خودروی سواری  پژو 405 و یک دستگاه وانت مزدا،  گزارشی از سوی راننده خودروی پژو 405 مبنی بر وقوع  یک مورد تصادف در محل پل زیرگذر ارتباطی نیروگاه بخار و نیروگاه سیکل ترکیبی، اعلام شد که بلافاصله کارکنان قرارگاه ایمنی و مرکز بهداشت کار نیروگاه سیکل ترکیبی در محل وقوع حادثه حضور یافته و اقدام به امدادرسانی نمودند.

در این عملیات، کارکنان حراست و ایمنی برای پیشگیری از خطرات احتمالی، تردد خودروها را در هر دو سوی پل زیرگذر، تحت کنترل گرفتند و امدادگران مرکز بهداشت کار نیروگاه نیز با فرض آسیب به ناحیه گردن، پیشانی و دست مصدوم، اقدامات درمانی اولیه را انجام و سپس مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کردند.

ارتقای سطح آمادگی کارکنان ایمنی، بهداشت کار و حراست شرکت برای مدیریت و امداد رسانی در شرایط وقوع سوانح رانندگی در نیروگاه، از اهدافی بود که با موفقیت در این مانور به دست آمد.

در پایان این خبر آمده است، دفتر روابط عمومی، به منظور تجربه نگاری و ثبت فرآیند این عملیات، از مراحل مختلف این مانور، تصویربرداری کرده و گزارشی تهیه نمود.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید