x
شعار سال

عملیات دمونتاژ دیفیوزر واحد گازی در نیروگاه

شنبه 16 آذر 1398
بازدید: 332 بار

 

نخستین عملیات دمونتاژ تجهیز دیفیوزر واحدهای گازی در نیروگاه شهید رجایی به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در ادامه تعمیرات اساسی و RI واحد شماره 5 گازی نیروگاه، تجهیز دیفیوزر این واحد برای رفع نشت هوای داغ، از سوی متخصصان نیروگاه سیکل ترکیبی مورد تعمیر قرار گرفت که به این منظور و برای انجام صحیح این تعمیرات، تجهیز دیفیوزر به طور کامل، دمونتاژ شد.

بهنام کریمی مدیر امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی در توضیح انجام این تعمیرات گفت: به دلیل نشت هوای داغ از دیفیوزر واحد شماره 5 گازی و در پی آن، احتمال آسیب به ژنراتور واحد، این تجهیز از سوی متخصصان سیکل ترکیبی، دمونتاژ شد تا امکان دسترسی صحیح به محل های دارای نشت هوای داغ، فراهم شود.

مدیر امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی افزود: پس از بررسی و بازدید از محل، تصمیم بر آن شد برای انجام عملیات دمونتاژ دیفیوزر، پایه نگهدارنده یاتاقان شماره 3 هم برای دسترسی به «شافت» و دمونتاژ آن، باز شود.

بهنام کریمی در ادامه بیان داشت: باور به انجام تعمیرات پیچیده در واحدهای گازی که تا پیش از این صورت نمی گرفت و یا توسط پیمانکاران دارای شرایط، انجام می شد، هم اکنون از سوی متخصصان و کارشناسان این نیروگاه با تکیه بر باورمندی، تجربه و دانش بالا، امکان پذیر شده است.

مدیر امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی در پایان با اشاره به فعالیت های مهم انجام شده، بازدید و تعمیرات تجهیزات مربوط به بویلر شماره 5 و تعویض هدرهای هارپ جنوبی فیدواتر هیتر این بویلر و همچنین ماشین کاری(سوراخ کاری) بخشی از شرودهای مرحله سوم توربین گازی را از مهم ترین اقدامات امور تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی در این دوره از برنامه های تعمیرات دانست.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید