x
شعار سال

عملکرد نیروگاه شهید رجایی در شبکه بین المللی Press Tv انعکاس می یابد

پنجشنبه 23 آبان 1398
بازدید: 304 بار

فرآیند تولید انرژی الکتریکی نیروگاه شهید رجایی قزوین از سوی شبکه جهانی Press Tv به تصویر کشیده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ضرورت انعکاس فعالیت های حوزه صنعت تولید برق برای آشنایی مصرف کنندگان انرژی الکتریکی با فرآیند سخت تولید آن در نیروگاه ها، موضوعی است که مورد توجه رسانه های مختلف قرار دارد که در این میان، شبکه جهانی Press Tv به عنوان بخش برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با به تصویر کشیدن بخشی از فعالیت های نیروگاه شهید رجایی و تهیه مستندی از آن، سعی دارد تا دستاوردهای این صنعت مادر را به مخاطبان خارج از مرزهای کشور معرفی نماید.

انجام مصاحبه با مدیران ارشد و متخصصان نیروگاه شهید رجایی به منظور معرفی فعالیت ها و انعکاس عملکرد این نیروگاه، بخشی از اقدامات تیم مستندساز این شبکه بود که صورت گرفت.

سهم نیروگاه های حرارتی در تولید انرژی الکتریکی کشور، توانمندی متخصصان ایرانی در مدیریت ساخت و بهره برداری از نیروگاه های جدید سیکل ترکیبی و معرفی ظرفیت های مناسب فنی داخل کشور برای کمک به توسعه صنعت برق کشورهای همسایه، محور گفت و گوی ابوالفضل موتابها، قائم مقام مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با شبکه Press Tv بود.

در بخش دیگری از مصاحبه این شبکه با کارشناسان نیروگاه، مدیر امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی به موفقیت متخصصان داخلی در انجام تعمیرات RI واحدهای گازی که برای نخستین بار در کشور، در نیروگاه شهید رجایی انجام شد، اشاره نمود.

مدیر امور الکتریک سیکل ترکیبی هم با اشاره به توانمندی های متخصصان داخلی در فرآیند انجام تعمیرات واحدهای نیروگاهی، این توانمندی ها را حاصل کسب تجارب ارزنده کارکنان این صنعت در طول سال ها فعالیت تخصصی دانست؛ تخصصی که با تربیت دانش آموختگان رشته های مختلف فنی در دانشگاه های کشور همراه است.

در ادامه، مدیر امور بهره برداری سیکل ترکیبی به معرفی ساختار و عملکرد واحدهای مربوط به نیروگاه های سیکل ترکیبی پرداخت و با یادآوری راندمان بالای این نوع نیروگاه ها، از ایران به عنوان یکی از کشورهای سازنده واحدهای سیکل ترکیبی یاد نمود.

تیم مستند ساز، بعد از مصاحبه با متخصصان نیروگاه شهید رجایی، از فعالیت های تعمیرات RI واحد شماره 5 گازی و واحدهای بخاری، تصاویری تهیه نمودند که پس از تدوین و فرآیند آماده سازی آن، از شبکه Press Tv  پخش خواهد شد.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید