x
شعار سال

ظرفیت تولید برق پس از انقلاب اسلامی به میزان 10 برابر افزایش یافته است

یکشنبه 28 مهر 1398
بازدید: 256 بار

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی: با توسعه زیرساخت های صنعت برق کشور در بعد از انقلاب اسلامی، ظرفیت تولید انرژی الکتریکی بیش از 10 برابر افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با حضور در حوزه علمیه خواهران زینبیه شهرستان آبیک، به نزدیک شدن به فصل گرم سال و لزوم رعایت مصرف صحیح انرژی الکتریکی توسط مصرف کنندگان اشاره کرد و از بانوان طلبه و مبلغان دینی درخواست نمود در خطابه ها و تبلیغات دینی، مُبلّغ مصرف صحیح انرژی باشند تا با رعایت مصرف از سوی مردم، در طول فصل گرم سال از نعمت برق بهره مند باشیم. 
علی فرهور با اشاره به توسعه صنعت برق کشور در بعد از انقلاب اسلامی گفت: جمعیت کشور در ایتدای انقلاب اسلامی در حدود 35 میلیون نفر بوده است که این مقدار در حال حاضر 2/2 برابر افزایش یافته است؛ این در حالی است که توسعه برق کشور از حدود 8 هزار مگاوات به 80 هزار مگاوات افزایش داشته است که نشان دهنده رشد 10 برابری زیرساخت های صنعت برق کشور است.
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در ادامه به تلاش دولت ها در توسعه صنعت برق اشاره داشت و افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تلاش تمامی دولت ها با پیروی از سیاست یکسان در توسعه کشور، بر افزایش ظرفیت صنعت تولید برق و برق رسانی به مناطق محروم استوار بوده است که گواه این سخن، حضور نعمت برق در تمامی روستاهای بالای 20 خانوار با چشم انداز روشن توسعه این صنعت در آینده است.
علی فرهور بیان داشت: علی رغم توسعه گسترده ای که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در صنعت برق داشته ایم، به دلیل رشد فزاینده جمعیت کشور و افزایش تقاضای مصرف انرژی الکتریکی، ضرورت توسعه این صنعت به چشم می آید، بنابراین با مدیریت صحیح مصرف برق از سوی مردم شریف می توان به توسعه نیروگاه ها و زیرساخت های این صنعت کمک نمود.
سهم نیروگاه شهید رجایی در تولید انرژی الکتریکی و جایگاه این نیروگاه در صنعت برق، موضوع دیگری بود که مدیرعامل نیروگاه به آن پرداخت و اظهار داشت: نیروگاه شهید رجایی با دارابودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی، یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور است که با سهم تولید سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی، برق حدود 4 درصد از نیاز شبکه سراسری تولید را تامین می کند و این میزان تولید، حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان این نیروگاه است.
علی فرهور در پاسخ به پرسشی در خصوص تاثیر نیروگاه شهید رجایی بر میزان بارش ها در استان گفت: ارتباط سوخت مصرفی نیروگاه با میزان بارندگی در استان، موضوعی است که به صورت مستقل و با تکیه بر دانش روز از سوی متخصصان حوزه محیط زیست انجام شده است که در یافته های این تحقیقات، به هیچ گونه ارتباطی در این باره، اشاره نشده است. علی رغم این موضوع برای پاسخ به دغدغه های زیست محیطی در استان، رایزنی های مختلفی با مسئولان استانی و کشوری داشته ایم که خوشبختانه در سال 97 با توجه به ضرورت صیانت از محیط زیست و اهمیت کاهش سوخت مایع و متاثر از این رایزنی ها 88 درصد از انرژی واحدهای سیزده گانه نیروگاه برای تولید برق پایدار، از نوع سوخت گاز طبیعی بود که این میزان، نشان از تمایل به مصرف سوخت پاک گاز در نیروگاه دارد، تمایلی که با تلاش این شرکت و مساعدت مسئولان استانی و کشوری ایجاد شد.
حجت الاسلام والمسلمین «میر امینی»، امام جمعه شهرستان آبیک نیز از تمامی کارکنان صنعت برق کشور، به ویژه کارکنان نیروگاه شهید رجایی که با تلاش خود، موجب تداوم و پایداری تولید برق می شوند، سپاس گزاری نمود و با تاکید بر لزوم رعایت مصرف صحیح برق، از مردم شهرستان آبیک درخواست نمود برای همیاری و کمک به تولید پایدار برق، مبتنی بر الگوهای صحیح مصرف، عمل نمایند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید