x
شعار سال

شست و شوی تجهیزات پست های 400 کیلوولت نیروگاه

شنبه 23 شهریور 1398
بازدید: 340 بار

عملیات شست و شوی تجهیزات پست های 400 کیلوولت نیروگاه به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از شرایط نامساعدجوی، انجام شد.
عملیات شست و شوی تجهیزات پست های 400 کیلوولت نیروگاه شهید رجایی به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از شرایط نامساعدجوی، انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با آغاز فصل بارندگی و پیش بینی وقوع حوادث ناشی از شرایط  نامساعد جوی در پست های فشار قوی،آلودگی ها و ریزگردهای واقع در سطح مقره ها و تجهیزات مربوط به پست های 400 کیلوولت نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی، زدوده  شد.
بنا به این گزارش، پس از بررسی میدانی و مشاهده میزان آلودگی ها در سطح مقره ها و تجهیزات پست های فشار قوی نیروگاه، به پیشنهاد گروه الکتریک معاونت مهندسی این شرکت و در اقدامی فوق‌العاده و مازاد بر فعالیت های سرویس و نگهداری جاری سالیانه، شست و شوی این تجهیزات از ابتدای شهریورماه سال جاری در دستور کار قرار گرفت.
 عملیات شست و شوی مقره ها که از ابتدای شهریور آغاز شده و تا هفته اول مهرماه امسال ادامه خواهد یافت، روزانه از ساعت 6 تا 9 بامداد و تاپیش از ساعات پیک شبکه انجام می شود.
گفتنی است به هنگام شرایط نامساعد جوی، وجود آلودگی  بر روی تجهیزات مربوط به پست های فشار قوی، موجب  کاهش سطح عایقی و وقوع اتصالات کوتاه در سطح مقره ها می شود که این پدیده از تهدیدات شبکه های انتقال و پست‌های برق است؛ بنابراین راهکار شست و شوی این تجهیزات، اقدامی موثر در جهت پیشگیری از این حوادث و پایداری شبکه تولید خواهد بود.
شایان ذکر است بررسی سوابق اجرایی این  نوع فعالیت ها در سال های گذشته نشان می‌دهد، اجرای این پیشنهاد، موجب افزایش پایداری شبکه شده و از بروز حوادث ناخواسته، آسیب دیدن تجهیزات و خروج‌های ناخواسته جلوگیری کرده است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید