x
شعار سال

شاخص های عمده تولید نیروگاه در سال 97، با ثبت مقادیر بالا، رشدی قابل توجه داشت

یکشنبه 28 مهر 1398
بازدید: 34 بار

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با رعایت الگوی صحیح مدیریت بهره برداری و تعمیرات به موقع واحدها در سال 1397، بهبود شاخص های عمده تولید را در شرکت به همراه داشت؛ به طوری که این نیروگاه توانست بالاترین میزان آمادگی را از ابتدای بهره برداری آن به دست آورد.
کاهش چشمگیر خروج اضطراری واحدها، از دیگر شاخص های مهم در سال گذشته بود که بررسی آماری این شاخص، حاکی از ثبت رقم بی سابقه 2/1 درصد است، در حالی که این میزان در سال 96 برابر با 9/1 درصد بوده است.
همچنین می توان در سال 97 به کاهش مصرف آب در واحدها اشاره کرد، شاخص مصرف آب در سال گذشته با تکیه بر خلاقیت کارکنان، به ویژه حوزه ممیزی انرژی در استفاده از روش های نوین، به 99 صدم لیتر در هر کیلووات ساعت تولید برق رسید که پایین ترین میزان خود از زمان آغاز بهره برداری واحدهای نیروگاه بوده است.
افزایش سهم سوخت پاک گاز طبیعی در تولید انرژی الکتریکی برای کمک به صیانت از محیط زیست، شاخص مهم دیگری است که سال گذشته با 88 درصد مصرف این نوع سوخت در واحدها، رکورد بی سابقه ای در این حوزه به ثبت رسیدکه این موضوع از توجه این شرکت و مسئولان استانی و کشوری به ملاحظات زیست محیطی خبر می دهد.
در سال 97 براساس سیاست  حمایت از کالای ایرانی و افزایش بازده اقتصادی، این شرکت توانست 910 قطعه را با همکاری شرکت های توانمند ایرانی در داخل کشور بسازد و نسبت به مدت مشابه در سال 96 معادل 150 درصد رشد داشته است.
از جمله قطعات مهم می توان به ساخت شفت اسکرو پمپ سوخت مایع، شفتCWP، شفت بویلرفیدپمپ، شاتون کمپرسور اینگرزورلند، اگنایتور، ترانس جرقه زن، بازسازی استاپ شفت توربین گازی، چرخدنده ترنینگیر، اشاره نمود.
در پایان این گزارش می توان به فعالیت های مختلف تعمیراتی در سال گذشته که به منظور کسب آمادگی واحدهای نیروگاه برای تولید برق مطمئن و پایدار از سوی کارکنان معاونت های تعمیرات در نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی انجام شد، اشاره کرد.
گفتنی است کوشش همه جانبه کارکنان در معاونت های مختلف شرکت، همراه با تلاش در جهت افزایش بهره وری، موجب شد نیروگاه شهید رجایی در ارزیابی سالانه انجام شده از سوی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، بالاترین امتیاز کسب شده را در بین نیروگاه های حرارتی کشور به دست آورد و مقام نخست را در این حوزه کسب نماید.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR