x
شعار سال

ساخت مهره آب بندی درپوش براکت بویلر فیدپمپ در نیروگاه شهید رجایی

دو‌شنبه 19 اسفند 1398
بازدید: 276 بار

یک قطعه مربوط به تجهیز بویلر فید پمپ، در نیروگاه شهید رجایی ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با ساخت مهره آب بندی درپوش (براکت) بویلرفیدپمپ واحد شماره 3 بخاری، اشکال ایجاد شده در این تجهیز برطرف شد.

محمد فلاح کارشناس مسئول کارگاه بخار نیروگاه شهید رجایی در تشریح این اقدام گفت: با اعلام گزارش عیب مربوط به آب بندی بویلرفیدپمپ واحد شماره 3 بخاری و در پی آن، کاهش راندمان در این تجهیز، علت اشکال که در مهره آب بندی درپوش(براکت) بود، از سوی متخصصان تعمیرات مکانیک شناسایی شد.

فلاح ادامه داد: پس از بررسی های فنی لازم، ساخت مهره آب بندی درپوش (براکت)، به کارگاه نیروگاه بخار سپرده شد که با توجه به نوع محل نصب آن، بیرون آوردن قطعه داغی و جازدن تجهیز ساخته شده، نیاز به مهارت و دقت بالا داشت که این اقدام با موفقیت از سوی متخصصان کارگاه به انجام رسید.

ضرورت تامین کالاها و قطعات مورد نیاز واحدهای سیزده گانه نیروگاه برای تداوم تولید برق پایدار در نیروگاه، تاکنون موجب ساخت قطعات و تجهیزات مختلفی در این شرکت شده است که پیش از این خریداری می شد؛ بنابراین علی رغم تحمیل تحریم ها، هم اکنون با تکیه بر ظرفیت های داخل نیروگاه و استفاده از دانش و توانمندی های ساخت داخل، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های جاری شرکت به عمل آمده است.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید