x
شعار سال

ساخت سیل های هوای یاتاقان واحدهای گازی نیروگاه

پنجشنبه 14 فروردین 1399
بازدید: 266 بار

 
سیل های هوای یاتاقان واحدهای گازی نیروگاه شهید رجایی با استفاده از روش مهندسی معکوس، از سوی متخصصان داخلی ساخته شد.  
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در پاسخ به نیاز واحدهای نیروگاه به قطعات و تجهیزات لازم برای تولید برق پایدار، متخصصان اداره ساخت داخل این شرکت، اقدام به مهندسی معکوس سیل های هوای آلومینیومی یاتاقان شماره 2 توربین های گازی مدل GEF-9 نمودند. 
 حامد گرجی کارشناس ساخت داخل نیروگاه در این باره گفت: با درخواست معاونت تعمیرات نیروگاه سیکل ترکیبی برای تامین قطعه سیل های  هوای آلومینیومی یاتاقان شماره 2 واحد گازی، اقدام به مهندسی معکوس این قطعه مهم نمودیم که با استفاده از تخصص سازندگان داخلی، این تجهیز، ساخته و پس از انجام تست های لازم، تحویل نیروگاه شد. 
گرجی افزود: این قطعه که با استفاده از آلومینیوم سری 6000 و روش تولید فرآیندهای دقیق ماشین کاری CNC و ابعاد برداری  CMM ساخته شده است، در آببندی محفظه یاتاقان شماره  2 کاربرد دارد که وظیفه آن، جلوگیری از ورود هوای خروجی کمپرسور واحد به محفظه این یاتاقان است. 
وی در ادامه بیان داشت: اداره ساخت داخل، بنا به نیاز معاونت های تعمیرات بخار و سیکل ترکیبی، وظیفه طراحی قطعات و تجهیزات واحدهای سیزده گانه نیروگاه را برعهده دارد که تاکنون انواع قطعات مهم و استراتژیک واحدها در این اداره طراحی و از سوی متخصصان داخلی، ساخته شده است.  
تامین قطعات و تجهیزات نیروگاه شهید رجایی، مبتنی بر رویکرد درون زایی و با هدف کاهش وابستگی به شرکت های خارجی انجام می شود که این اقدامات با کاهش هزینه های جاری نیز همراه است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید