x
شعار سال

ساخت رابط کمپرسور هوا

دو‌شنبه 19 اسفند 1398
بازدید: 367 بار

 

متخصصان نیروگاه شهید رجایی، یک قطعه مربوط به کمپرسور هوای سرویس واحدهای این نیروگاه را با استفاده از ظرفیت های داخلی ساختند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، متخصصان نیروگاه موفق به ساخت تجهیز رابط(کانکتور) کمپرسور هوای سرویس ها و کنترلرها شدند.

محمد فلاح کارشناس مسئول کارگاه نیروگاه بخار در این باره گفت: با ایجاد اشکال در عملکرد یکی از کمپرسورهای واحدهای شماره 1 و 2 بخاری و کاهش ضریب عملکرد در این حوزه، این تجهیز مورد بررسی های فنی قرار گرفت که مشخص شد علت ایراد، نقص در قطعه رابط(کانکتور) کمپرسور است که موجب کاهش راندمان آن شده بود.

فلاح افزود: پس از بررسی های به عمل آمده، تصمیم برآن شد، نسبت به ساخت قطعه رابط، اقدام شود که برای این منظور، متخصصان کارگاه بخار توانستند طی عملیات تراش کاری و ماشین کاری، این قطعه را ساخته و با ایجاد محل اورینگ و سوراخ کاری و با اطمینان از هم مرکز بودن آن، قطعه رابط را در محل مورد نظر نصب نمایند.

کمپرسورهای نیروگاه بخار، وظیفه تامین هوای سرویس و کنترلرها را بر عهده داشته و از تجهیزات مهم نیروگاهی است؛ از این روی، سرویس و نگهداری از این تجهیزات، یکی از فعالیت های اساسی در حوزه کار تعمیرات است.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید