x
شعار سال

رفع مشکل موتورخانه کارگاه نیروگاه سیکل ترکیبی

دو‌شنبه 19 اسفند 1398
بازدید: 249 بار

 

کارکنان امور نظارت بر خدمات عمومی نیروگاه شهید رجایی، توانستند اشکال ایجاد شده در موتورخانه کارگاه نیروگاه سیکل ترکیبی را به طور کامل رفع نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهرام محسنی مدیر امور نظارت بر خدمات عمومی در تشریح خبر بازسازی و اصلاح هیتر موتورخانه نیروگاه سیکل ترکیبی گفت: هر ساله با توجه به کاهش دمای هوا در 6 ماهه دوم سال، تمامی سیستم های گرمایشی در نیروگاه مورد بازدید و سرویس و نگهداری قرار می گیرد تا آمادگی لازم برای فصل های سرد سال وجود داشته باشد. اما در این میان، موتورخانه کارگاه نیروگاه سیکل ترکیبی که گرمایش اتاق ها، سرویس های بهداشتی و وضوخانه را در این نیروگاه تامین می کند، به دلیل نشست رسوبات زیاد بر روی مسیر گردش آب آن، قادر به تامین گرمای لازم نبود.

محسنی افزود: در ابتدا مقرر شد رفع رسوبات مسیر گردش آب در سیستم گرمایشی، از سوی پیمانکار دارای صلاحیت انجام شود که برای اجرای آن، هزینه بالایی از سوی پیمانکار، اعلام گردید. از این روی پس از بررسی های لازم و اعلام آمادگی 2 نفر از کارکنان امور نظارت بر خدمات عمومی برای انجام تعمیر سیستم گرمایشی، رفع کامل رسوبات این سیستم، در داخل و با کمترین هزینه، صورت گرفت؛ به طوری که پس از نصب مجدد و راه اندازی سیستم گرمایشی، دمای آب به مرز مطلوب رسید.

وی در ادامه گفت: با باز کردن مخزن سیستم گرمایشی مشخص شد، اشکال به دلیل عدم تبادل حرارت در سیستم گردش آب است که رسوبات ایجاد شده در آن، مانع از گرم شدن آب می شد. از این روی کارکنان امور نظارت بر خدمات عمومی، با استفاده از ابزار و بدون کاربرد اسید، توانستند رسوبات ایجاد شده بر روی لوله های مسیر گردش آب را به طور کامل برداشته و عملکرد عادی سیستم را به آن بازگردانند.

 

کارکنانی که در این فعالیت تعمیراتی مشارکت داشتند:

صفت اله کریمی و محسن فلاح

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید