x
شعار سال

دوره آموزشی آشنایی با فرآیند تولید برق با حضور مدیران بانک سپه

دو‌شنبه 20 آبان 1398
بازدید: 303 بار

مدیران و کارشناسان بانک سپه به منظور آشنایی بیشتر با فرآیند تولید برق در نیروگاه حضور یافتند.

به گزارش دفتر روابط عمومی، علی فرهور مدیرعامل شرکت، با بیان اهمیت صنعت برق در توسعه اقتصاد کشور گفت: صنعت برق به عنوان صنعت زیرساخت، نقش مهم و استراتژیک در توسعه دیگر صنایع و اقتصاد کشور دارد. به طوری که یکی از شاخص های مهم توسعه در دنیا، توجه به این صنعت، متناسب با نیازهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورها است. از این روی، رفع نیازهای این صنعت برای رسیدن به هدف رشد اقتصادی، ضرورتی است که می باید به آن توجه جدی نمود.

توجه به افزایش بهره وری در صنعت برق، موضوع دیگری بود که مدیرعامل نیروگاه به آن پرداخت و گفت: در سال های اخیر علی رغم افزایش قیمت قطعات و کالاهای نیروگاهی، نرخ برق مصرفی به نسبت سایر کالاها، افزایش زیادی نداشته است که این موضوع می توانست در تداوم تولید برق تاثیر نامطلوب بر جای گذارد؛ اما تکیه بر تخصص و دانش کارکنان و پیروی از سیاست درون سپاری، مسیر تامین قطعات و تجهیزات را برای ما هموار کرده و موجب افزایش بهره وری و تداوم تولید برق پایدار شده است.

علی فرهور افزود: هم اکنون تعداد 33 هزار قلم کالا در انبارهای این شرکت وجود دارد که هرساله به میزان 10 درصد این مقدار یعنی بیش از 3 هزار قطعه برای پایداری فعالیت واحدها می باید ساخته و تحویل انبارها شود. بنابراین با استفاده از ظرفیت های داخلی و تکیه بر توانمندی متخصصان در تامین قطعات واحدها، سال گذشته صرفه جویی ارزی قابل توجهی شده است که این صرفه جویی در افزایش بهره وری، موثر خواهد بود.

در ادامه سمینار، «مجد» یکی از مدیران بانک سپه، از توجه شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی برای برگزاری چنین سمینارهای آموزشی و سعی در ایجاد مسیر تعامل بین بانک ها با صنعت برق و همچنین از میزبانی نیروگاه شهید رجایی، تقدیر و تشکر نمود.

ایشان در ادامه از همکاری های خوب این بانک عامل با صنعت برق یاد نمود و اظهار امیدواری کرد با بهبود شرایط فعلی، سرمایه گذاری های زیادی در بخش توسعه نیروگاهی به عمل آید.

گفتنی است دوره آموزشی مدیران و کارشناسان بانک سپه برای آشنایی با فرآیند تولید برق در نیروگاه ها با هماهنگی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی به مدت 2 روز در نیروگاه برگزار شد که در حاشیه این دوره آموزشی، مدیران شرکت کننده در این برنامه، با هماهنگی روابط عمومی نیروگاه، از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر قزوین هم بازدید نمودند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید