x
شعار سال

دمونتاژ تجهیزات و مسیر گاز داغ واحد گازی

سه‌شنبه 24 دی 1398
بازدید: 328 بار

 

شانزدهمین روز از تعمیرات اساسی و RI واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی با دمونتاژ پوسته توربین و کمپرسور این واحد همراه بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در ادامه انجام تعمیرات اساسی و RI واحد شماره یک گازی، متخصصان نیروگاه برای دمونتاژ و دسترسی به تجهیزات اساسی، اقدام به بازکردن پوسته های توربین و کمپرسور، نمودند.

عباس کاکاوند، قائم مقام مدیرعامل در نیروگاه سیکل ترکیبی در توضیح این خبر گفت: واحد شماره یک گازی نیروگاه سیکل ترکیبی، مطابق با جدول زمانبندی، به منظور کسب آمادگی تولید، از شبکه سراسری، خارج و در دست تعمیرات قرار گرفته است که در شانزدهمین روز این فعالیت، جداسازی داکت هوای ورودی به کپرسور، جداسازی پوسته های مربوط به توربین و کمپرسورهمراه با جداسازی روتور ژنراتور، از سوی متخصصان معاونت تعمیرات سیکل ترکیبی به انجام رسید.

قائم مقام مدیرعامل در نیروگاه سیکل ترکیبی افزود: متخصصان تعمیرات، با برداشتن پوسته ها و دسترسی به تجهیزات،  اقدام به دمونتاژ مسیر گاز داغ نموده و لاینرها، ترانزیشن پیس ها، نازل های سوخت و ... را برای بازدید و تست های مربوطه، از محل خود جدا نمودند.

ایشان ادامه داد: انجام تست های الکتریکی و بازدید از الکتروموتورهای 400 ولت به همراه بازدید ها و تست های مربوط به تجهیزات ابزاردقیقی، از دیگر اقدامات مهم این دوره از تعمیرات است که از سوی متخصصان تعمیرات الکتریک و ابزاردقیق این نیروگاه در حال انجام است.

عباس کاکاوند در تشریح فرآیند تعمیرات RI این واحد بیان داشت: واحد شماره یک گازی، علاوه بر انجام تعمیرات اساسی، تحت تعمیرات RI روتور کمپرسور هم قرار می گیرد که این مهم با دمونتاژ کامل این تجهیز همراه است.

قائم مقام مدیرعامل در نیروگاه سیکل ترکیبی در تعریف انجام تعمیرات RI روتور کمپرسور گفت: این تعمیرات به معنای جزء به جزء سازی قطعات روتور و انجام بازدیدهای لازم و سپس، یکپارچه سازی آن است که در واحد شماره یک گازی، دمونتاژ 17 مرحله دیسک کمپرسور، انجام بازدیدها، تعمیرات و در نهایت، دمونتاژ قطعات و بالانس جرمی مجموعه روتور کمپرسور انجام خواهد شد.

 

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید