x
شعار سال

خروج واحد شماره 2 گازی نیروگاه شهید رجایی از شبکه سراسری تولید

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399
بازدید: 307 بار

واحد شماره 2 گازی نیروگاه شهید رجایی برای انجام تعمیرات محفظه احتراق و تعویض نازل، از مدار تولید برق خارج شد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، واحد شماره 2 گازی نیروگاه به ظرفیت نامی 123 مگاوات برای انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل، از مدار تولید خارج و در دست تعمیرات قرار گرفت. 
در فرآیند انجام این برنامه تعمیراتی، متخصصان نیروگاه در امورهای مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق، طبق پیش بینی های به عمل آمده، 452 فعالیت به انجام خواهند رساند که با اجرای برنامه ها و اتمام این تعمیرات، واحد شماره 2 گازی، آماده تولید برق پایدار به ویژه در پیک تابستان خواهد بود. 
بازدید و سرویس چک والوهای سوخت، بازدید از شرودها، تعویض پره متحرک ردیف اول در صورت نیاز، بازدید از نازل سگمنت های مرحله دوم و سوم، تعویض نازل سگمنت های مرحله اول، بازدید از اگزوز، همچنین بازدید و رفع نشتی گاز داغ، انجام تست های غیرمخرب NDT در پره خنک کاری اصلی ژنراتور و قطعات نازل سوخت محفظه احتراق، بازدید از تجهیزات بویلر و انجام بازدیدها و اجرای انواع تست های لازم در تجهیزات الکتریکی و ابزاردقیقی، از مهم ترین فعالیت های این دوره از تعمیرات در واحد شماره 2 گازی است که انجام خواهد شد. 
نیروگاه شهید رجایی با دارابودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی و تولید سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی، حدود 4 درصد از برق مورد نیاز شبکه سراسری را تامین می کند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید