x
شعار سال

خروج واحد شماره ۴ بخاری نیروگاه شهید رجایی از مدار تولید

سه‌شنبه 18 شهریور 1399
بازدید: 385 بار

🎤به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با شروع فعالیتهای تعمیراتی واحدهای سیزده گانه نیروگاه، واحد شماره ۴ بخاری با توان نامی 250 مگاوات، طبق برنامه زمانبندی به منظور انجام تعمیرات اساسی، از مدار تولید خارج شد.
🟢تعمیرات اساسی توربین های HP, IP و LP ، تعمیر والوهای اصلی و هیدرولیک، تعویض بخشی از لوله های فاینال سوپرهیتر فاینال ری‌هیت، تعویض بسکت های میانی و سرد ایرهیترها، اورهال مشعل های سوخت، درام، بازسازی و تعویض سیل های رادیالی ایرهیترها، همچنین تعمیرات اساسی دمپرهای دستی، موتوری و کنترلی، اورهال انواع والوهای معیوب و نیز تعمیرات اساسی تعدادی از الکتروموتورها، پمپ ها و فن ها 6/6 کیلوولت مکانیک، بخشی از فعالیت های حوزه مکانیک است که با خروج این واحد از شبکه سراسری، برنامه های آن عملیاتی شده است.
🟢در این دوره از فعالیت ها، تعمیرات اساسی ژنراتور و سیستم تحریک، بازدید از ترانسفور ماتورها، تعمیرات اساسی تعدادی از الکتروموتورهای 6/6 کیلوولت و 400 ولت، بازدید و سرویس کاری بریکرها و رله های 6/6 کیلوولت و 400 ولت، بازدید از باس بار ها، شارژرها و باتری ها، دیگر اقداماتی است که از سوی متخصصان امور تعمیرات الکتریک انجام می شود.
🟢در تکمیل این گزارش آمده است، تست و تنظیم تجهیزات ابزار دقیقی، بازدید و سرویس انواع گیج ها، نشان دهنده ها، سوییچ ها، ترانسیمیترها، کنترلرها، آنالایزر ها و... از فعالیت های امور تعمیرات ابزار دقیق است که در بازه زمانی فعالیت های تعمیراتی این دوره انجام می شود.
🟢نکته قابل توجه در اجرای این دوره برنامه های تعمیراتی، انجام آن از سوی کارکنان و متخصصان این نیروگاه است که با استفاده از ظرفیت های موجود و با تکیه بر تجربه و تخصص داخلی اجرا خواهد شد.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید