x
شعار سال

جلسه کارگروه انرژی پدافند غیرعامل استان قزوین در نیروگاه برگزار شد

سه‌شنبه 22 اسفند 1396
بازدید: 482 بار

جلسه کارگروه انرژی پدافند غیرعامل استان قزوین با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین، شرکت های وابسته به صنعت برق...
چشمگیر مصرف سوخت مازوت در در سال جاری از سوی واحدهای این نیروگاه دارد. به طوری که از ابتدای امسال تاکنون، با رعایت الگوی مصرف سوخت گاز طبیعی، 84 درصد از انرژی مورد نیاز واحدها از نوع سوخت گاز طبیعی بوده است که با توجه به ملاحظات زیست محیطی، این میزان مصرف گاز در جایگزینی با سوخت مازوت، تاثیرات جدی در بهبود شرایط محیط زیست خواهد داشت.
مهندس فرهور در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت توسعه صنعت برق در مواجهه با نیاز روزافزون کشور به انرژی الکتریکی پرداخت و بیان داشت: در افق 1404 برای پاسخ گویی به نیاز مصرف برق در کشور، توسعه صنعت تولید برق تا 120 هزار مگاوات، پیش بینی شده است که با این میزان افزایش، حدود 100 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی مورد نیاز برای تولید برق خواهد بود. بنابراین در صورت تحقق این موضوع و افزایش چشمگیر مصرف سوخت گاز طبیعی، تقویت شبکه انتقال گاز در سراسر کشور برای تامین این میزان سوخت نیروگاه ها از اولویت بالایی برخوردار می گردد. 
مدیرعامل نیروگاه افزود: نوسازی واحدهای قدیمی و استفاده از انرژی های نو، راهکارهایی است که می توان جایگزین توسعه نیروگاه های حرارتی نمود. راهکاری که با تصویب بودجه ی 300 میلیون دلاری از سوی شورای عالی اقتصاد، قرار است این بودجه صرف نوسازی واحدهای بخاری نیروگاه شهید رجایی شود. همچنین در صورت تصویب طرح توسعه، قرار است نیروگاه سیکل ترکیبی در کلاس «J» با راندمان بالای 60 درصد در محل این شرکت نصب گردد که با ساخت این نیروگاه، متوسط راندمان واحدهای نیروگاه شهید رجایی به رقم بهینه ی بالای 50 درصد خواهد رسید. 
وی در ادامه گفت: توجه به رویکرد نوسازی نیروگاه های قدیمی، علاوه بر کاهش هزینه های سنگین در ساخت نیروگاه های جدید، می تواند با افزایش میزان راندمان و توجه به ملاحظات زیست محیطی، موجب رفع نگرانی های اقتصادی و محیط زیست گردد. 
مهندس فرهور در پایان به موضوع انرژی های نو پرداخت و پیشنهاد نمود، به دلیل عدم استقبال مردم از سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نوین، روابط عمومی های صنعت برق با تبلیغات گسترده، توجه عموم را به مزایای استفاده از این انرژی ها جلب نمایند.
در پایان جلسه، نمایندگان کارگروه های پدافند غیرعامل نیروگاه، گزارش هایی از عملکرد حوزه های خود را برای حاضران ارائه نمودند. 
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR