x
شعار سال

تولید بیش از نهصد میلیون کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه

یکشنبه 12 آبان 1398
بازدید: 273 بار

بیش از نهصد میلیون کیلووات ساعت انرژی ناخالص در مهرماه سال جاری از سوی واحدهای نیروگاه شهید رجایی تولید و به شبکه سراسری ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در مهرماه امسال، نهصد و هشتاد و دو میلیون کیلو وات ساعت انرژی الکتریکی ناخالص از سوی واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.

بنا به این گزارش، از این میزان انرژی، پانصدو پنجاه و دو میلیون و دویست و چهارده هزار کیلووات ساعت انرژی از سوی واحدهای نیروگاه بخار و چهارصد و سی میلیون و سیصد و هشتاد و نه هزار کیلووات ساعت انرژی از سوی واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی تولید شده است.

در بخش دیگر این گزارش آمده است، میزان مصرف آب در واحدهای سیزده گانه، شاخص دیگری است که با تلاش متخصصان نیروگاه، در نیمه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش قابل توجهی داشته است؛ به طوری که ضرورت توجه به ملاحظات زیست محیطی موجب شده است با انجام تدابیر لازم، از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، میزان مصرف آب در واحدها به 82 لیتر به ازای هر مگاوات ساعت برسد؛ این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته، این رقم، 99 لیتر به ازای هر مگاوات ساعت تولید انرژی بوده است.

گفتنی است با انجام اقدامات اصلاحی در حوزه انرژی و آب، انتظار می رود میزان مصرف آب در واحدها، روند رو به کاهش داشته باشد.


لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید