x
شعار سال

تلاش مدیریت و کارکنان نیروگاه در تولید برق ستودنی است

یکشنبه 21 مهر 1398
بازدید: 33 بار

عبداله آقا علیخانی بازرس کل استان قزوین در بازدید از نیروگاه شهید رجایی از تلاش مدیریت و کارکنان این شرکت در جهت تامین برق پایدار تقدیر نمود.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، آقاعلیخانی بازرس کل استان قزوین در بازدید از نیروگاه، صنعت برق را با توجه به وابستگی دیگر صنایع به آن و گستردگی حوزه مصرف آن، یکی از مهم ترین صنایع دانست و از آن به عنوان صنعت زیرساخت یاد نمود و از کارکنان این صنعت به دلیل تلاش در خدمت رسانی به مردم کشور، تقدیر کرد.
در ادامه، مسعود مرادی مدیرعامل شرکت تولید برق شهید رجایی ضمن خیرمقدم به میهمانان، به تشریح وضعیت تولید برق و ضرورت توجه به این صنعت پرداخت و تداوم تولید برق پایدار و مطمئن در این نیروگاه را حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان آن دانست و ابراز امیدواری کرد با تلاش همه کارکنان صنعت برق کشور، همچون گذشته، امسال هم شاهد پایداری تولید در تابستان باشیم.
تشریح فرآیند تولید برق در نیروگاه،  موضوعی بود که علی فرهور،  مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی به آن  پرداخت و گفت: با تلاش کارکنان این شرکت، هفده فعالیت تعمیراتی را برای سیزده واحد بخاری و سیکل ترکیبی از مهرماه سال گذشته آغاز کردیم که  با اتمام  این فصل از تعمیرات تا پایان اردیبهشت ماه، واحدهای نیروگاه، آماده تولید برق پایدار و مطمئن در فصل پیک تابستان سال جاری خواهند شد، فصلی که با بیشترین تقاضای انرژی الکتریکی در حوزه های مصارف خانگی، کشاورزی و صنعتی همراه است. 
علی فرهور در ادامه به جایگاه نیروگاه شهید رجایی در صنعت برق و سهم این نیروگاه در شبکه سراسری تولید برق اشاره کرد و بیان داشت:  این نیروگاه با تولید سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت، برق حدود 4 درصد از مصرف کنندگان این انرژی را تامین می کند که از این روی در جایگاه یکی از بزرگترین نیروگاه های حرارتی کشور قرار دارد.
مدیرعامل نیروگاه در خصوص نوع سوخت مصرفی اظهار داشت: سال 97 با توجه به ضرورت صیانت از محیط زیست و اهمیت کاهش سوخت مایع، 88 درصد از انرژی واحدهای سیزده گانه نیروگاه برای تولید برق پایدار، از نوع سوخت گاز طبیعی بود که این میزان، نشان از تمایل به مصرف سوخت پاک گاز دارد، تمایلی که با تلاش این شرکت و مساعدت مسئولان استانی و کشوری ایجاد شد.
مدیرعامل نیروگاه در پاسخ به پرسش بازرس کل استان قزوین در خصوص اهمیت تولید برق با استفاده از انرژی اتمی، جایگاه نیروگاه های اتمی را باتوجه به محدودیت و اتمام پذیری سوخت های فسیلی و ضرورت جایگزینی انرژی های دیگر در تامین و تولید برق، مهم و اساسی دانست و توسعه نیروگاه های اتمی در کشور را نشانه ای از رشد علمی در کشور تلقی نمود.
در این برنامه، بازرس کل استان قزوین  وهیات همراه در بازدید از اتاق های فرمان نیروگاه های سیکل ترکیبی و بخار، برج خنک کن اصلی نیروگاه بخار و واحدهای تحت تعمیر، توضیحاتی از فرآیند تعمیرات و بهره برداری واحدها دریافت نمودند و در پایان بازدید، ایشان با اشاره به نظم و انضباط کاری موجود در محیط  نیروگاه، آن را ناشی از اعمال مدیریت صحیح  و همراهی دلسوزانه کارکنان شرکت دانست.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR