x
شعار سال

تعویض لامپ سیگنال های کابینت های ابزار دقیق واحدهای 250 مگاواتی

پنجشنبه 03 بهمن 1398
بازدید: 238 بار

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، امور ابزار دقیق نیروگاه بخار با هدف بهبود بهره وری و اطمینان از عملکرد صحیح سیستم های تغذیه، اقدام به تعویض لامپ سیگنال های مربوط به کابینت های ابزاردقیق واحدهای بخاری نمود.

مجید محمد پور رییس اداره تعمیرات دیجیتال نیروگاه بخار در تشریح این فعالیت گفت: لامپ سیگنال های AC که پیش از این در کابینت های ابزاردقیقی بکار رفته بود، از نوع لامپ نئون بوده که در اثر کارکرد در طول زمان، دچار اشکال می شد؛ بنابراین با اجرای طرح تعویض لامپ سیگنال های نئونی با لامپ های نوع دیودی، انتظار می رود به دلیل افزایش طول عمر این نوع لامپ سیگنال های جدید، بر میزان بهره وری سیستم های تغذیه هم افزوده شود.

رییس اداره تعمیرات دیجیتال نیروگاه بخار افزود: با اجرای این طرح، در مجموع تعداد 90 عدد لامپ سیگنال دیودی جدید، مربوط به کابینت های بویلر، توربین، BMS، برج خنک کن اصلی، CPP و برج خنک کن کمکی، جایگزین نوع قدیمی شد.

محید محمد پور به نتایج حاصل از اجرای این طرح اشاره کرد و بیان داشت: انجام این طرح، موجب افزایش اطمینان از کارکرد صحیح سیستم های تغذیه درهنگام کارواحد می شود که کارکنان بهره برداری با بررسی ظاهری آن ها ازاشکالات احتمالی آگاه شده و اقدامات لازم را برای رفع عیب اتخاذ خواهند نمود.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید