x
شعار سال

تعویض الکترولیت باتری واحدهای توربین گازی با تکیه بر ظرفیت داخلی

چهار‌شنبه 22 آبان 1398
بازدید: 272 بار

 

به گزارش دفتر روابط عمومی، کارکنان تعمیرات الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی با استفاده از ظرفیت داخلی و با هدف کاهش هزینه های جاری، اقدام به تعویض الکترولیت باتری های واحد شماره یک گازی نمودند.

بنا به این گزارش در زمان انجام تعمیرات واحد شماره یک گازی، ظرفیت باتری های قلیایی نیکل- کادمیوم این واحد، مورد آزمایش قرار گرفت که نتیجه آن، نشان از کاهش چگالی الکترولیت و در مقابل، افزایش کربنات سدیم محلول در آن بود که این اشکال موجب کاهش ظرفیت باتری ها شده بود. از این روی، برای جلوگیری از کاهش ظرفیت بیشتر باتری ها، پس از بررسی های به عمل آمده در معاونت تعمیرات نیروگاه سیکل ترکیبی، تصمیم بر آن شد تا با استفاده از توانمندی داخلی و با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان امور تعمیرات الکتریک این نیروگاه، تعویض الکترولیت این باتری ها در دستور کار قرار گیرد که پس از چهار روز متوالی و با ظرفیت 264 نفر ساعت، این پروژه به پایان رسید.

افزایش حدود 10 درصدی ظرفیت باتری ها، کاهش قابل توجه هزینه های مربوطه و افزایش تجربه کارکنان این امور به دلیل درون سپاری فعالیت و عدم استفاده از پیمانکار، نتایج انجام این اقدام بود که به دست آمد.

فهرست اسامی همکارانی که در این پروژه نقش داشتند:حمیدرضا نظری، مجتبی نبوی، شهریار حقگو، باقرآقابیکی، کریم عارف نیا و رحیم معاریف غیاثوند

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید