x
شعار سال

تعمیر و آماده سازی انواع والو واحد بخاری سیکل ترکیبی

پنجشنبه 28 فروردین 1399
بازدید: 317 بار

 

والوهای معیوب واحد شماره 3 بخاری سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی، در حال تعمیر و آماده سازی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در ادامه انجام تعمیرات نیمه سنگین واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی، انواع والوهای دستی، موتوری و کنترلی دارای اشکال نشتی در این واحد، از سوی متخصصان امور تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی، سرویس و تعمیر می شود.

محمد افشار رییس اداره تعمیرات تاسیسات و کارگاه سیکل ترکیبی در این باره گفت: با توجه به انجام تعمیرات نیمه اساسی در واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی و بویلر مربوط به این واحد، تصمیم بر آن شد تا به منظور کسب حداکثر آمادگی تولید برق، والوهای کنترلی که در برنامه های تعمیرات اساسی، مورد بازدید و تعمیر قرار می گیرد، به همراه انواع والوهای دستی و موتوری دارای نشتی و عیب، در این دوره بازبینی، سرویس و در صورت نیاز، رفع عیب شود.

افشار افزود: بنابراین با خروج این واحد از مدار تولید، انواع والوهای دستی، موتوری و کنترلی دارای نشتی، شناسایی شد که با انجام عملیات ماشین کاری، تراش کاری، جوشکاری و لپینگ کاری، این والوها تعمیر و به چرخه فعالیت بازخواهند گشت.

در انجام این تعمیرات، تعداد۱۰ عدد کنترل والو، ۲۰ عدد والو موتوری و ۳۵ عدد والو دستی دارای عیب و نشتی، شناسایی شده که در طول انجام تعمیرات این واحد، تعمیر خواهد شد.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید