x
شعار سال

تعمیر سیستم تنظیم کننده هوای احتراق مشعل واحد بخاری نیروگاه شهید رجایی

شنبه 10 آبان 1399
بازدید: 349 بار

🎤به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حسن آزاد مرد مدیر امور تعمیرات مکانیک، در این باره گفت: با خروج واحد شماره 4 بخاری از مدار تولید برق و انجام تعمیرات اساسی آن، فرصت مناسبی پیش آمد تا ایرادهای وارده به این واحد، توسط کارکنان تعمیرات، برطرف شود.
سیستم تنظیم کننده هوای احتراق مشعل واحد شماره 4 بخاری نیروگاه شهید رجایی توسط متخصصان تعمیرات این نیروگاه تعمیر شد.
❇️آزاد مرد افزود: سیستم تنظیم کننده هوای احتراق مشعل واحد شماره 4 بخاری که دچار آسیب شده و «دمپر» های آن بیش از میزان 10 درصد، باز و بسته نمی شد، تحت تعمیر قرار گرفته و با اصلاح آن، به مدار فعالیت، بازگشت.
❇️مدیر امور تعمیرات مکانیک با اشاره به فعالیت های تخصصی انجام شده برای تعمیر این سیستم بیان داشت: در این فعالیت تعمیراتی که با سرپرستی اکبر غلامی، رییس اداره تعمیرات مکانیک بویلر نیروگاه بخار همراه بود، پس از بررسی های اولیه برای برآورد وضعیت سیستم، اقدامات اصلاحی انجام شد که در این خصوص، نگهدارنده های مربوط به دمپرهای آن، برش کاری و ورق های فلزی مربوط به بدنه رینگ های نگهدارنده دمپرها نیز که دچار خمیدگی شده بود، صاف کاری و اصلاح شد.
❇️وی در ادامه گفت: برش کاری محور اصلی دمپرها اقدام دیگری بود که به علت تاب برداشتن آن، امکان باز و یا بسته شدن دمپرهای روی این محور، بیش از 10 درصد، امکان پذیر نبود.
❇️آزادمرد افزود: ترمیم کوپل محور اصلی، مونتاژ تجهیزات بازشده و ...، فعالیت های دیگری است که تا پایان این عملیات تعمیراتی ادامه دارد.
🟢این سیستم، وظیفه تنظیم هوای احتراق مشعل ها را با توجه به میزان تولید واحد، بر عهده دارد. به طوری که با افزایش میزان تولید واحد، هوای بیشتری را برای کمک به تنظیم احتراق، وارد کوره می کند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید