x
شعار سال

تعمیرات مربوط به تجهیزات الکتریکی واحد شماره یک گازی

شنبه 28 دی 1398
بازدید: 285 بار

 

 

تجهیزات الکتریکی واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی، با استفاده از ظرفیت های متخصصان این نیروگاه در دست تعمیرات است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با آغاز تعمیرات اساسی و RI واحد شماره یک گازی این نیروگاه، تجهیزات الکتریکی این واحد، برای کسب آمادگی و افزایش بهره وری، مورد بازدید و تعمیرات قرار می گیرد.

حمیدرضا صفایی زاده، مدیر امور تعمیرات الکتریک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی در توضیح این خبر گفت: واحد شماره یک گازی که به منظور انجام تعمیرات اساسی و RI از مدار تولید برق خارج شده است، از سوی متخصصان الکتریک، مکانیک و ابزاردقیق این نیروگاه تحت تعمیرات قرار دارد که در حوزه الکتریک، کارکنان این امور آغاز به انجام انواع تست های الکتریکی برای اطمینان از صحت عملکرد این تجهیزات نموده اند.

حمیدرضا صفایی زاده در تشریح انجام این فعالیت ها افزود: برای انجام تعمیرات و بازبینی تجهیزات الکتریکی واحد شماره یک گازی، برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم به انجام رسیده است. در واقع این تعمیرات در بخش ژنراتور با انجام دمونتاژ روتور و خارج کردن آن از محل خود، آغاز شده که قرار است تست های مقاومت اهمی و عایقی، تست(PD) تخلیه جزیی، تست لقی گوه های استاتور و ...، انجام شود.

وی ادامه داد: ترانسفورماتور اصلی واحد نیز به منظور اطمینان از عملکرد صحیح آن، از سوی متخصصان امور الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی، مورد بازبینی قرار می گیرد.

بازدید از استارترهای 400 ولت MCC این واحد، تست های مربوط به انواع رله های الکتریکی و انجام فعالیت های مرتبط با بهینه سازی باتری های (نیکل کامیوم) این واحد و ... نیز در دستور کار امور الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی قرار دارد.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید