x
شعار سال

تعمیرات اساسی و RI واحد گازی نیروگاه وارد مرحله تازه ای شد

دو‌شنبه 19 اسفند 1398
بازدید: 302 بار

                                                              

تعمیرات اساسی و RI واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی با انجام فعالیت های دمونتاژ، تعویض قطعات و مونتاژ برخی تجهیزات، در حال پیشرفت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، با ادامه فعالیت های تعمیرات اساسی و RI واحد شماره یک گازی، حدود 55 درصد از فعالیت ها و اقدامات تعمیراتی این واحد، انجام شده است.

محمد روشنفکر، رییس گروه برنامه ریزی نیروگاه در توضیح این خبر بیان داشت: تاکنون، تمامی فعالیت های مرتبط با دمونتاژ تجهیزات توربین، کمپرسور، اکسسوری و ژنراتور واحد شماره یک گازی از سوی متخصصان نیروگاه انجام شده و روتور کمپرسور هم برای انجام تعمیرات  RIبه شرکت تعمیرات نیروگاهی ارسال شده، به طوری که عملیات تعویض پره های ثابت و متحرک، سایزینگ و تعویض تایرودها بر روی آن در حال انجام است.

محمد روشنفکر در ادامه گفت: هم اکنون این واحد در مرحله بازدیدها، تعویض و یا مونتاژ قطعات است که در بویلر این واحد هم شاهد ادامه تعویض المان های(IP اواپراتور)هستیم.

وی افزود: در ادامه انجام تعمیرات اساسی این واحد، تمامی قطعات اصلی مسیر گاز داغ که شامل 3 ردیف نازل، 3 ردیف پره و 3 ردیف شرود است، تعویض می شود. این در حالی است که عملیات سوراخ کاری شرودها نیز در داخل و از سوی متخصصان کارگاه های نیروگاه بخار و نیروگاه سیکل ترکیبی انجام می شود.

فصل تعمیرات واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی که از ابتدای مهرماه امسال، آغاز شده است، با انجام فعالیت های تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدیدهای دوره ای، تداوم یافته و در فصل بهار سال آینده به پایان خواهد رسید.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید