x
شعار سال

تعمیرات اساسی و RI واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی آغاز شد

سه‌شنبه 24 دی 1398
بازدید: 224 بار

 

واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی قزوین برای انجام تعمیرات اساسی و RI کمپرسور از مدار تولید خارج شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، تعمیرات اساسی و RI کمپرسور واحد شماره یک گازی نیروگاه،طبق جدول زمانبندی تعریف شده،با خروج این واحد از شبکه سراسری آغاز شد.

محمد روشنفکر، رییس گروه برنامه ریزی نیروگاه در تشریح این خبر گفت: با توجه به زمان سررسید تعمیرات واحد شماره یک گازی و بر اساس برنامه های تعریف شده، این واحد می باید مورد تعمیرات اساسی و RI کمپرسور قرار می گرفت که پس از هماهنگی های لازم، از مدار تولید، خارج و در دست تعمیرات قرار گرفت.

رییس گروه برنامه ریزی نیروگاه افزود: در فرآیند تعمیرات اساسی، تمامی بخش ها و تجهیزات اصلی و کمکی این نوع واحدها مورد بازدید قرار می گیرد؛ به طوری که این فعالیت با دمونتاژ کوپه های توربین، کمپرسور و ژنراتور، آغاز و سپس در بازه های زمانی پیش بینی شده، مسیر گاز داغ که از تجهیزات مختلف و به ویژه پره های ثابت و متحرک تشکیل شده است، دمونتاژ شده و در صورت اشکال، تعویض و یا تعمیر می شود.

محمد روشنفکر در ادامه بیان داشت: تجهیزات فرعی این واحد نیز مورد تعمیرات اساسی قرار می گیرد و روند این تعمیرات، عملیات دمونتاژ روتور ژنراتور برای انجام تست های لازم، از سوی متخصصان معاونت تعمیرات سیکل ترکیبی به انجام می رسد.

رییس گروه برنامه ریزی، در خصوص انجام تعمیرات RI در این واحد گفت: در کنار فعالیت تعمیرات اساسی و بازبینی تمامی تجهیزات واحد شماره یک گازی، تعمیرات RI کمپرسور این واحد هم انجام می شود که در این فعالیت، علاوه بر تعویض پره های ثابت و متحرک کمپرسور، روتور این تجهیز هم برای تعویض «تایرودها» و ... و همچنین انجام عملیات بالانسینگ آن، دمونتاژ خواهد شد.

محمد روشنفکر در پایان، ابراز امیدواری کرد تا پایان اردیبهشت سال آینده،  با انجام 17 برنامه تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدیدهای دوره ای، واحدهای سیزده گانه بخاری و سیکل ترکیبی، از آمادگی بالایی برای تولید برق پایدار، به ویژه در فصل تابستان برخوردار شوند.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید